Bona Dea – zdravé víno v našich lékárnách

To, že červené víno je zdravé a má příznivý vliv na lidský organismus nám již říkaly naše babičky. Nyní jsme se dočkali i potvrzení z řad odborníků. Česká společnost ResVinia, zabývající se výrobou vlastních přívlastkových vín, představuje naprostý unikát – první víno, jež bude od podzimu volně k prodeji v lékárnách po celé České republice. Zdravé víno Bona Dea nese název dle římské bohyně plodnosti, zdraví a žen.

víno Bona DeaResveratrol, obsažený právě ve vínech Bona Dea, má na lidský organismus blahodárný vliv svými silnými antioxidačními a protirakovinnými účinky. Jeho obsah je závislý na klimatických podmínkách, lokalitě, odrůdě, ovlivňuje ho doba sklizně a technologie zpracování. Právě doba sklizně a technologie zpracování je know-how moravské společnosti ResVinia, které používá při výrobě prvního českého červeného vína s vyšším obsahem resveratrolu. Víno Bona Dea se řadí množstvím resveratrolu 4 – 9 mg/l mezi světovou špičku.

„Vyšší obsah resveratrolu ve víně Bona Dea vedl k rozhodnutí, že jej naše sekce může doporučit pro užívání ženám, které chtějí otěhotnět,“ potvrdil předseda Sekce asistované reprodukce České gynekologické a porodnické společnosti David Rumpík. Podle nejnovějších výzkumů totiž mírná konzumace vína s vyšším obsahem antioxidantů zvyšuje ženám šanci počít dítě.

Také podle přednosty Gynekologicko – porodnické kliniky Fakultní nemocnice Brno-Bohunice profesora Pavla Ventruby může víno ovlivnit některé příznaky spojené s poruchou plodnosti. Jde například o omezení vzniku infekčních onemocnění způsobujících sterilitu.

„Lékaři uvádějí, že resveratrol obsažený ve víně má pozitivní vliv i na lidi s vyšším krevním tlakem, vyšším rizikem vzniku infarktu i na diabetiky. Proto očekáváme velký zájem o víno Bona Dea i od těchto pacientů,“ říká Ilona Mravcová, majitelka a lékárnice lékárny na Pekařské ulici v Brně, která má víno Bona Dea ve svém sortimentu.

Čeští lékaři se zapojují do projektu Zdraví a víno
Lékařští odborníci doporučují u mužů maximálně 2 – 4 dcl vína, u žen méně 2 – 3 dcl vína každý den. Pití vína se však doporučuje u zdravých lidí, příznivé výsledky výzkumů jsou také u lidí, kteří prodělali infarkt nebo u diabetiků. Naopak lékaři varují před pitím vína u lidí, kteří mají v rodinné anamnéze alkoholismus, užívají některé léky, u žen v těhotenství a v období kojení.
Doporučení od lékařů Sekce asistované reprodukce potvrzuje trend, který čeští lékaři razí již několik let. Víno s vyšším obsahem resveratrolu odborní lékaři doporučují jako prevenci mnoha dalších nemocí. Vědecké studie potvrzují příznivé účinky především na aterosklerózu, kardiovaskulární choroby, cukrovku (Diabetes melitus 2. typu) nebo prevenci nádorových onemocnění. Uvádí se také jeho schopnost bránit stárnutí buněk a organismu nebo zpomalovat proces degenerace některých neurologických onemocněních jako je například Alzheimerova nemoc.

„Víme, že víno obsahuje látky, které dokáží chránit náš organismus před mnohými civilizačními chorobami. Antioxidační účinek červeného vína je známý jako „francouzský paradox“. Pití 2 – 4 dcl červeného vína denně chrání před aterosklerózou, riziko koronární srdeční choroby klesá nejméně o 40 %,“ říká prof. Pavel Ventruba, přední odborník na reprodukční zdraví, který je také zapojen do projektu Zdraví a víno.
Untitled 2Do projektu Zdraví a víno, který se příznivým vlivem vína na zdraví lidí zabývá, se zapojuje stále více lékařů, odborných lékařských pracovišť a klinik. „Pro konzumenty vína jsme vytvořili portál www.vinoprozdravi.cz kam přispívají významní čeští kardiologové, neurologové, onkologové, internisté, urologové, chirurgové aj. A všichni se shodují, že střídmé pití červeného vína prospívá našemu zdraví,“ potvrdila autorka projektu Zdraví a víno a ředitelka firmy ResVinia Dana Odehnalová.

Víno Bona Dea může prodávat v České republice přes 2500 lékáren zapojených do odběratelské sítě lékárenského velkoobchodu PHOENIX. Zákazníkům je dostupné také na internetovém portálu sdružení lékáren www.pilulka.cz, kde si mohou víno objednat a láhve si pak vyzvednout ve své lékárně nebo na www.vinoabobule.cz.
Společnost ResVinia je česká firma rodinného typu založená v roce 2009. Zabývá se výrobou vlastních přívlastkových vín značky ResVinia a výrobou unikátních červených vín Bona Dea s vyšším obsahem přírodního antioxidantu – resveratrolu. Dále spolupracuje s vybranými moravskými a českými vinaři a zaměřuje se na prodej kvalitních vín v internetovém obchodě www.vinoabobule.cz.

Untitled 3

 

Untitled 4

Společnost ResVinia je česká firma rodinného typu založená v roce 2009. Zabývá se výrobou vlastních přívlastkových vín značky ResVinia a výrobou unikátních červených vín Bona Dea s vyšším obsahem přírodního antioxidantu – resveratrolu. Dále spolupracuje s vybranými moravskými a českými vinaři a zaměřuje se na prodej kvalitních vín v internetovém obchodě www.vinoabobule.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *