9+1 důvodů, proč nebudete bohatí…

1) Těšíte se na víkend

V neděli večer si říkáte… „ach jo, zítra zase do práce“, ve středu… „týden už se láme“, čtvrtek je malý pátek a v pátek se těšíte na dva dny volna. A to navíc pracujete 8,5 hodiny denně. Jestliže jsem právě popsal Váš pracovní týden, pak věřte, že nikdy nezbohatnete. Úspěšní a bohatí lidé pracují „pořád“. Nezajímá je, zda-li je pondělí nebo sobota. Jestliže musí pracovat, pak pracují třeba 12 hodin denně. Potřebují-li volno, volno si udělají. Pracují tolik, kolik to vyžaduje jejich business. Mluvím o lidech, kteří začínají a nevydělali ještě svůj první milion.

 

2) Sedíte u televize nebo sociální sítě

Jakmile přijdete domů, tak si zapnete televizi nebo počítač. Máte-li puštěnou televizi a ať už se na ni díváte aktivně nebo ji máte, jako kulisu, tak jak tak na Vás působí vše, co v ní vidíte nebo slyšíte. Buď přímo, nebo podprahově. Negativní zprávy, reklamy, násilné filmy, apod.

Nebo sedíte u PC a sledujete co je nového na sociální síti, kdo co zrovna dělá, kde je, co se stalo, apod. Nežijete svůj vlastní život, ale život druhých a ztrácíte svůj vlastní drahocenný čas.

 

3) Utrácíte za věci, na které nemáte

Máte půjčku? Leasing? Hypotéku? Každý den do Vás média chrlí X nabídek a reklam denně, jak je něco výhodné, někdy dokonce zdarma. Víte, že se počet exekucí každoročně navyšuje a v dnešní době má cca každý 7 v ČR na sobě exekuci? Musíte si brát půjčku na TV, rádio, dovolenou, dárky na Vánoce? Zamyslete se nad tím. Pokud na něco nemáte, tak si to raději nekupujte a vymyslete způsob, jak si na to legálně vyděláte.

 

4) Neučíte se

Kdy naposledy jste si přečetli nějakou knížku nebo byli na nějakém školení či semináři? Většina lidí tuto „činnost“ ukončila uzavřením školní docházky. Ať už střední nebo vyšší. Málo kdo sám pokračuje ve v sebevzdělávání a rozšiřování svých znalostí a schopností, které ho mohou posunout zase o krok dál.

 

5) Nežijete zdravě 

Po práci přijdete domů, dobře se najíte a jdete si lehnout. Nebo sedíte a nic neděláte. Co si raději jít někam protáhnout svoje tělo. Do fitka, proběhnout se venku nebo posekat trávu na zahradě? Budete na čerstvém vzduchu a ještě uděláte něco pro své tělo a zdraví. Tělesný pohyb má pozitivní vliv na myšlení a uvolňuje pozitivní energii.

 

6) Kupujete věci, které nepotřebujete

Podívejte se kolem sebe a napište si na papír vše, co vidíte. Jsou to věci, které časem ztrácí na hodnotě nebo se zhodnocují? Předpokládám, že u většiny z Vás to budou věci, které na hodnotě ztrácí. Proč raději své peníze neutratíte za něco, co se během doby zhodnotí? Akcie, obrazy, nemovitosti, vlastní firma, nebo aspoň termínovaná vklad v bance.

 

7) Nevíte, co v životě chcete

Víte, čeho v životě chcete dosáhnout? Máte svůj cíl? Plán, jak tohoto cíle dosáhnete? Co pro to denně děláte? Nemáte? Pak nepočítejte s tím, že něčeho dosáhnete. Dejte si velké reálné cíle, které si rozdělíte na cíle menší. Napište si, jak těchto cílů dosáhnete a začněte podle toho jednat.

 

8) Vzdáváte se před prvním problémem

Máte už svůj cíl a začali jste tvrdě pracovat? Výborně. Počítejte s tím, že na své cestě budete narážet na mnoho problémů a úskalí. Pouze ten, kdo tyto problémy překoná, dosáhne svého cíle. Důležité je vydržet a jít za svým cílem. Nevzdávejte se.

Ať už budujete svoji kariéru nebo partnerský vztah… jestliže věříte v to, co děláte, nevzdávejte se při prvním problému, hádce, rozdílném názoru, úskalí…

 

9) Neoslavujete

Povedlo se Vám něco udělat? Radujete se z každé povedené maličkosti. Odměňujte se. Splnili jste denní plán. Odměňte se za to. Zhubli jste 0,5kg, odměňte se za to. Dokončili jste projekt ve firmě. Oslavte to s celým týmem. Nebojte se odměnit sami sebe ani druhé. Nikdo jiný to za Vás neudělá ;o)

 

V nadpise je 9+1 důvodů, proč nebudete bohatí. Tím posledním, ale podle mě nejdůležitějším je:

 

9 + 1) Myslíte negativně

Tvrdíte, že něco nejde udělat, že to nemůžete, že na to nemáte, že si něco nezasloužíte, že nejste dostatečně krásní, že ne a ne a ne…?

Obklopujete se negativními lidmi? Máte kolem sebe lidi, kteří si neustále stěžují na politiku, okolí kolem sebe, na minulost…?

Pak patříte mezi ně a utíkejte před nimi co nejrychleji. Tito lidé Vás pouze brzdí a zdržují.

Začněte myslet pozitivně, obklopujte se pozitivními lidmi, věcmi. Ignorujte vše negativní. To Vám dá sílu a energie.

 

Přeji Vám všem, abyste byli úspěšní a šťastní

JJ (www.jjconsulting.cz)

 

Nabídky práce pro modelky, nabídky práce pro hostesky… to je Job4Models.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *