3D modelace ve stomatologii

Každý si chrání chrup, jak nejvíc může. Někdy tomu ale předchází trošku laxní péče o zuby a začínáme řešit problém, až je téměř pozdě. Když nám chybí zub nebo jeho část, čekáme minimálně 14 dní, než nám stomatologická laboratoř vyrobí náhradu.

Musíme absolvovat 3 až 4 návštěvy u stomatologa a dočasné nepohodlí zubní náhrady. Můžeme ale zvolit kliniku Mediestetika a zubného robota. CEREC je stomatologický robot nové generace se systémem počítačové 3D modelace.

CEREC, stomatologický robot nové generace

CEREC je stomatologický robot nové generace, který dokázal posunout obor dentální protetiky na zcela novou úroveň. Jde o systém počítačové 3D modelace, který naskenuje pacientovu ústní dutinu do nejmenších detailů, navrhne optimální tvar zubu, výplně či korunky a během několika desítek minut ji sám vyrobí. Odpadá tedy čekání na laboratorního technika, návštěvy stomatologa a potřeba dočasné zubní náhrady. Po jedné návštěvě stomatologa odcházíte s plně funkční náhradou.

Systém je schopen vyrobit vysoce kvalitní keramické zubní korunky a fazety doslova nerozeznatelné od vašich vlastních zubů. Během jedné návštěvy je možné restaurovat zlomený, zničený, křivý i zkousaný zub pomocí kvalitní celokeramické zubní náhrady, která je stejně pevná jako vaše zubní sklovina a s lety navíc nemění barvu.

CEREC je mnohem lepší než laboratoř

Robotický systém CEREC® vyrobí keramické výplně v podobě plomby i keramické korunky navržené pacientovi na míru pomocí profesionálního počítačového skenování a výpočtu. CEREC vám ušetří čas i spoustu nepříjemností. Bezprostředně po naskenování ústní dutiny a následnému navržení ideální zubní náhrady vám ji bez zdlouhavého čekání vyrobí.

Technologická preciznost robota nahradí lidský faktor a s ním spojenou možnost pochybení. Stomatologický robot nové generace nabízí matematickou přesnost počítače a zaručuje tak spolehlivé výsledky provedené do posledního detailu.

Jeden myslel na “3D modelace ve stomatologii

  • 22.7.2019 (11:45)
    Trvalý odkaz

    Metodou CEREC mi zhotovili zubní implantát v klinice http://www.dsmile.cz – implantát je mnohem kvalitnější než ten, který mi dělala zubařka od pojištění před dvěma lety. Zub vypadá jako můj a citím se, jako kdyby byl pravý. Za sebe metodu CEREC doporučuji

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *