140 let hromadné dopravy v Praze

V neděli 20.9.2015 se konal triumfální průvod historických i současných tramvají a byl krásnou tečkou za oslavami výročí 140 let provozu městské hromadné dopravy v Praze. Tramvaje doplnilo i několik technických vozů, které se starají o každodenní bezproblémový provoz tramvajové sítě. Celkově se do průvodu zapojilo přes třicet typů kolejových vozidel.

Už od 9 hodin si zájemci v úseku od Mánesova mostu mohli prohlédnout současné tramvaje, na Smetanově nábřeží pak byly přistaveny historické vozy. Až do jejich odjezdu na triumfální jízdu měli návštěvníci volný přístup do jednotlivých vozů a možnost fotografování. Před jedenáctou hodinou už do historických vozů mohli jen cestujícím s místenkami.

Přibližně v 11 hodin se celá kolona vydala na hodinovou vyjížďku, při které tramvaje projely zastávkami Národní třída, Lazarská, Václavské náměstí, Masarykovo nádraží, Náměstí Republiky, Strossmayerovo náměstí, aby za velké pozornosti Pražanů svou pouť zakončily ve smyčce Výstaviště Holešovice.

Program a trasa průvodu

Sraz vozidel byl v 9.00 hodin v úseku od Mánesova mostu, kde si návštěvníci mohli prohlédnout současné vozy, po Smetanovo nábřeží (k mostu Legií). Tam pak byly středem pozornosti vozy historické.

do 10.30 hodin, kdy došlo k uzavření tramvají a jejich přípravě na odjezd, měli návštěvníci volný přístup do jednotlivých vozů a možnost k fotografování.

Od 10.45 hodin byl do historických vozů umožněn vstup pouze pozvaným hostům a výhercům soutěží z webu mhd140.cz. Veřejnosti byly pro nástup zpřístupněny pouze tramvaje ze současného běžného provozu.

pruvod-tram_letak

zdroj: dpp.cz

Společnost České modelky s.r.o. zajistila 44 půvabných hostesek, více na www.ceskemodelky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *