14. mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Termín konání: 20.- 23. října

300 firem a více než 190 světových značek z 20 zemí, pavilony V a F, volné plochy

Zlevněné vstupné: registrace 130 Kč místo 170 Kč, sleva pro školy 80 Kč včetně pedagogického doprovodu.

Historie veletrhu

WOOD-TEC – vznikl v roce 1994 vyčleněním dřevozpracujících technologií ze strojírenského veletrhu do pozice samostatného veletrhu.

Od roku 1999 se koná každé dva roky a kopíruje tak trend konkurenčních světových veletrhů v oboru.

V roce 1999 WOOD-TEC získává garanci a zařazení do prestižního veletržního kalendáře nejvýznamnějšího subjektu, působícího na světovém trhu dřevozpracujících technologií – evropského sdružení EUMABOIS. Členy tohoto profesionálního sdružení je 13 národních asociací s tisícovkou největších světových výrobců, zajišťujících více jak 60% celosvětové produkce v dřevozpracujícím průmyslu. EUMABOIS v posledních letech podporuje nejen evropské, ale i nejprestižnější asijské a jihoamerické veletrhy.

Letos novinka: WOOD-TEC ARENA

V rámci veletrhu se tradičně bude konat odborný doprovodný program, který v letošním roce prošel velkými změnami. Centrem odborného programu bude WOOD-TEC ARENA. Jedná se o moderní prezentační prostor, kde se bude konat celá řada přednášek, seminářů a workshopů.

Program je koncipován tak, aby odborným návštěvníkům přinesl aktuální informace ohledně novinek a trendů v oboru, z oblasti legislativy či finančního a dotačního poradenství. To vše samozřejmě zdarma.

Kompletní seznam přednášek a seminářů je k dispozici na www.wood-tec.

Novinky a zajímavosti

Nová řada formátovacích pil od společnosti BG Technik CS

Společnost BG Technik CS představí zcela novou řadu formátovacích pil F45, která bezesporu náleží k tomu nejlepšímu, co nabízí světový trh. Na několika strojích různých verzí zákazník uvidí rozsáhlou škálu variant, jež usnadní řezání nepřeberného množství a druhů materiálů.

Freewood představí nové obráběcí centrum, které pracuje bez obsluhy

Svou českou premiéru bude mít v expozici firmy Freewood s.r.o. specializované obráběcí centrum CNC INTOREX TC-800. Je vhodné na přesnou automatickou výrobu částí nábytku, které jsou obráběny za všech čtyř stran, tzn. především všech typů noh k nábytku, kulatých, hranatých i excentrických tvarů. Má zásobník materiálu, pracuje bez obsluhy a tím výrazně šetří mzdové náklady.

Bezobslužné a ekonomické odsávání pilin od firmy GreMi KLIMA CZ

Inteligentní řízení odsávání pilin – systém SMARTeye bude prezentovat na veletrhu WOOD-TEC společnost GreMi KLIMA CZ.

Nejnovější modely kvalitních kovových úchytek a věšáků

ANKA M+N spol. s r.o. nabídne odborným návštěvníkům převážně nejnovější modely kvalitních kovových úchytek a věšáků zaběhnuté rakouské značky SIRO. Představí také kolekci ekonomicky výhodných plastových úchytek s galvanickým povrchem, které mají veškeré jiné vlastnosti jako úchytky kovové. Návštěvníci v expozici najdou i LED osvětlení SIRO a dekorativní fólie SIBU.

FOR-decor uvádí na trh strukturované dýhované desky

Společnost FOR-decor s.r.o. bude ve své expozici prezentovat výrobu strukturovaných dýhovaných desek. Představí dýhování plošných i tvarových dílců a ukáže možnosti lepení i jiných materiálů jako jsou například korek, kovolaminát, guma, koženka apod.

Novinkou, kterou firma uvádí na trh, jsou právě strukturované dýhované desky určené pro nábytkářskou a dřevařskou výrobu. Jedná se o plošný materiál, který má na ploše vytvořenou strukturu, přičemž zákazník si může vybrat z jedenácti druhů dřevin a pěti různých struktur.

Závěs ESPRIT je ideální pro použití v moderních interiérech

TKZ ESPRIT – závěs dveřní, seřiditelný ve třech směrech, skrytý na dveře bez polodrážky, bude mít premiéru na veletrhu WOOD-TEC ve své expozici firma TKZ Polná, s.r.o. Závěs Esprit je ideálním řešením pro použití v moderních kancelářích, veřejných budovách, při stavbách bytů a rodinných domů. Plynulé 3D nastavení umožňuje optimální seřízení dveřního křídla k zárubni, nedochází k tepelným únikům. Jde o vysoce kvalitní závěs, který je testován na 200 000 cyklů, a to bez údržby výrobku. Vyznačuje se tichým provozem a spolehlivostí i při intenzivním používání.

Granulátor MG100 BONSAI pro domácí použití

Novinku roku 2015 – Granulátor MG100 BONSAI – představí na veletrhu WOOD-TEC firma KOVO NOVÁK. Mimo to bude prezentovat peletovací linku a drtiče na hoblovačky a piliny.

Granulátor MG100 BONSAI je malé zařízení na výrobu granulí a pelet z pilin, slámy, biomasy, papíru, šrotu apod. Stroj je výborný zejména pro domácí použití.

Dřevoobráběcí stroje ROJEK pro bezpečnou práci

Společnost ROJEK poprvé představí na veletrhu WOOD-TEC dřevoobráběcí stroje Série ROJEK EURO9 a INDUSTRY9 v kompletních plně inovovaných řadách. U obou těchto řad jsou zvýšeny technické parametry a komfort obsluhy. V řadě INDUSTRY Plus bude novinkou zcela unikátní řešení formátovací pily UNICA SAFE. Tato pila při styku kotouče s prsty ruky spustí pilový agregát pod stůl, a tím nedojde ke zranění ruky

Moderní systémy do kuchyní a šatních skříní

Firma MIVOKOR, s.r.o. představí výrobky z nabídky vnitřního drátěného programu, a to potravinové skříně, varianty výsuvných košů pro spodní kuchyňské skříňky, výsuvné systémy do tzv. „slepých rohů“ a otočné koše do rohových skříněk v ekonomickém provedení. Dále kuchyňský závěsný drátěný program, konzoly, stolové nohy a šatní doplňky a systémy, které jsou zaměřeny na snadné přehledné uložení věcí v šatních skříních. Rovněž nabídneme nerezové konzoly a podnože. Novinkou v expozici budou hranaté stolové nohy v nerezovém provedení o rozměru 80×80 mm, které vyrábíme v různých délkách a dále hranaté stolové nohy o rozměru 60×60 mm v povrchové úpravě chrom a lak stříbrný.

www.wood-tec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *