Zázračná rostlina konjac potěší vaši pleť i trávení. Už jste o ní slyšeli?

Každá žena touží po krásné pleti, dokonale štíhlé linii a dobře fungujícím trávení, díky kterému si může dopřát jakékoli jídlo. Bohužel, realita není vždy tak růžová, jak bychom si přáli. Naštěstí jí dokážeme trochu pomoci správnými potravinami.

 

Velmi důležitou látkou, která je potřebná pro správné fungování trávení, je vláknina. Jde o směs nestravitelných sacharidů, která se vyskytuje v některých druzích potravin. Zahrnuje pektin, celulózu nebo lignin. Trávicím traktem prochází v téměř nezměněném stavu. Pro tělo je mimořádně prospěšná, protože na sebe váže odpadní látky, které pomáhá lépe odvést ven. Dělí se na rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, přičemž obě jsou pro zdraví a správné fungování organismu nezbytné.

 

Rozpustná vláknina

Rovnou můžeme zapomenout na představu, jak se lžička cukru rozpouští ve vodě. Takto to nefunguje. Tento druh vlákniny dokáže navázat velké množství vody, v těle bobtná a stane se z ní rosolovitý gel. Během průchodu střevem je částečně metabolizována a využita doslova jako “substrát” pro bakterie, na které má pozitivní účinek. Působí totiž jako prebiotikum. Nachází se zejména v ovoci, luštěninách, obilovinách, semínkách, ořeších či v psylliu.

 

Nerozpustná vláknina

Tento druh vlákniny při kontaktu s vodou nebobtná. Urychluje však pohyb jídla a odpadních látek v našem těle, když zvětšuje objem natrávené potravy. Charakteristická jsou pro ni silná vlákna, která

v praxi lze poznat podle slupek a nití zůstávajících mezi zuby. Vyskytuje se zejména v semínkách, zelenině a ovoci (konkrétně ve slupce a zrnkách), luštěninách, ořeších a obilovinách.

 

Glukomannan

Díky svým pozitivním účinkům na trávení je vláknina výborným pomocníkem při hubnutí a také zlepšuje pleť. „Zvýšené množství vlákniny v potravě pomáhá snižovat riziko zánětlivých procesů v trávicím traktu. Redukuje tvorbu kyselin a napomáhá tak udržování acidobazické rovnováhy. Při překyselení se totiž organismus snaží neutralizovat přebytek kyselin minerály ze zásob (z kostí, vlasů, zubů…). Tím však ochuzuje tkáně o minerály – kosti a vlasy jsou křehké a lámavé, pleť ztrácí pružnost a zvyšuje se tvorba akné a ekzémů,” vysvětluje výživová poradkyně Mgr. Zuzana Macková

z pohybově-regeneračního centra DEVA Gym.

Dámám, které touží po štíhlé postavě, dokáže být nápomocný zejména glukomannan. Jde o druh přírodní vlákniny, která se využívá zejména jako doplněk při hubnutí. Tato ve vodě rozpustná vláknina se získává

z kořenů zmijovce indického, známého také jako konjak, který pochází z jihovýchodní Asie. Sušina hlízy zmijovce obsahuje asi 40% glukomannanu. Využívá se v bylinných směsích a potravinách jako jsou tofu, těstoviny či konjakové želé. Velmi populární je i jako přísada do nápojů na hubnutí, například Choco Slim.

 

Pozitivní účinky na tělo

Konjak přispívá ke snížení váhy díky tomu, že je nízkokalorický. Navíc v žaludku nabírá na objemu, čímž navozuje pocit sytosti a také oddaluje vyprazdňování. Jedním z nejdůležitějších pozitiv je působení konjaku na střevní mikroflóru, pro kterou se stává potravou. Vytvářejí se tak mastné kyseliny jako například kyselina máselná, u níž se prokázala schopnost zabraňovat růstu tukových zásob. Na podobné bázi funguje i nápoj Choco Slim, který nejenže skvěle chutná, ale především je výborným pomocníkem v boji proti nadváze. A jako bonus zůstává po něm krásná pleť bez nechtěných pupínků.

 

Doplňky stravy Choco Slim Power obsahují 100 % aktivních přírodních látek na hubnutí. Za pomocí glukomananu podporují produkci mastných kyselin, které podle výzkumu pomáhají snížit obezitu a tím urychlují hubnutí.

Glukomanan pochází z kořene rostliny známé jako sloní chléb nebo konjac. Má schopnost absorbovat velké množství vody, znásobuje až 100x svůj objem ve vodě, čímž vytváří rychlou saturaci, kontroluje chuť k jídlu a snižuje množství konzumovaných potravit. Snižuje vstřebávání tuků a cukrů a zároveň je pomáhá eliminovat z těla. Kromě toho, jako vláknika, pomáhá proti zácpě, což je častokrát příčina nedostatečné ztráty hmotnosti při hubnutí. Ačkoliv tyto atributy charakterizují většinu vláken, rozdíl v porovnání s glukomananem spočívá v tom, že jde o viskóznější látku, která je zvláště účinná při hubnutí. Velmi důležitá je jeho úloka jako výživy pro přátelské bakterie ve střevě, známá probiotika. Pomáhá jim produkovat mastné kyseliny jako je butyrát, který podle výzkumu pomáhá předcházet a snižovat obezitu a zároveň zabraňuje vzniku inzulínové rezistence.

Glukomanan také reguluje příjem energie – tj. kalorií + glukózy, hladinu inzulínu jako i hladinu draslíku a snížení cholesterolu. Je to bezpečná rostlinná látka, která může skutečně přispět ke snížení tělesné hmotnosti, pomáhá s omezením příjmu velkého množství potravin a v celkovém zlepšení našeho zdraví.

Choco Power Slim obsahuje také extrakt ze zeleného čaje, který se tradičně používá na snižování tělesné hmotnosti společně s dietou. Vitamín B6 pomáhá snižovat únavu a pomáhá při proměně bílkovin na aminokyseliny a aminokyselin na bílkoviny. Chrom pomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi.

Dávkování: Rozpusťte 1 dávku 2,05gr CHOCO POWER SLIM pomocí speciální odměrky v balení ve sklenici vody nebo mléka (nejméně 50 ml), třikrát denně asi 15 minut před každým jídlem.

Složení: Konjac: 3750 mg, Zelená káva: 15 mg, Zelený čaj: 15 mg, Vitamín B6: 1,699 mg, Chlorid chromitý: 0,12 mg, Kakaový prášek: 2,25g, Sladidlo: Sukralóza: 30 mg

Cena produktu: 855,-Kč

Prodej produktu naleznete zde: https://pharmamkl.cz/produkt/doplnky-stravy-choco-slim-power/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *