Jak obléknout své družičky a mládence?

Právě chystáte svatbu? Nepostradatelnou roli v ní mají družičky, obvykle věrné kamarádky nebo sestry nevěsty. Ty se nejen stanou ,,předozdobou‘‘ vaší uličky, ale taky by se měly postarat o pomoc při organizaci svatby nebo vám uspořádat předsvatební večírek. Mládenec, nazývaný taky jako družba, nejčastěji zastává roli svědka. Ti, kteří vám stojí při obřadu po boku, obvykle pak pronáší řeč při hostině. Víte, jak jedny z nejdůležitějších svatebčanů obléknout?

 

Při vybírání vhodného oblečení pro své družičky je dobré nejprve se pozastavit u jejich věku. Některé nevěsty totiž chtějí, aby se jejich uličkou procházely pouze malé holčičky, obvykle z jejich rodiny. Pro děti neplatí zákaz bílých šatů, právě naopak. Vyberte svým pomocnicím kouzelné bílé nebo smetanové šaty, ve kterých budou vypadat jako princezny. Nezapomeňte, že v tomto případě budete potřebovat u sebe při obřadu ještě dospělého svědka.

 

Družičky ve věku asi nad deset let by měly mít šaty, jejichž barva míjí nejen bílou ale i černou a všechny jejich odstíny. Délka šatů by měla sahat minimálně po kolena, ideálním oděvem jsou šaty dlouhé. Samozřejmě záleží na tom, kde se svatba koná, ale ve všech případech je vhodné vyhnout se příliš vyzývavým střihům. Pokud se rozhodnete pro volbu pouze společné barvy a šaty necháte na družičkách, počítejte s jednotícím prvkem ve formě kytice. Ta může vypadat jakkoliv, jen by měla být menší než kytice nevěsty. Oblečení družiček můžete založit taky na stejném střihu a odlišné barevné kombinaci. Tato varianta sice nezohledňuje postavy družiček, ale zato působí originálně.

 

Každý mládenec by se měl držet, pokud nestanovíte jinak, tmavého obleku. Sako je při svatbě nutností, avšak v případě malého chlapce se může slavnostní oblečení omezit jen na vestičku. Formální vzhled je dobré doplnit kravatou nebo motýlkem.

Zatímco nevěsta si většinou přeje, aby její družičky měly stejné šaty, u mužských doprovodů to není potřeba. Pánové nejčastěji nasadí oblek shodné barvy, který již vlastní. Stejný vzhled je dobré podpořit doplňky. Kravatu ze seznamu vynechte, ta není tak slavnostní. Objevte kouzlo netradičních luxusních motýlků v e-shopu motylkyzedreva.cz, ve kterém máte na výběr ze široké škály pánských ozdob. Tyto motýlky jsou velmi originální a hlavně slušivé. Vybírat můžete z tradičních kousků, které zkrášluje látka v jejich středu nebo z méně obvyklých motýlků ve tvaru knírku či mašle. V případě tematické svatby a speciálního barevného ladění samozřejmě zvolte takové motýlky, které se budou hodit k vaší svatbě. Motýlky ze dřeva jsou ručně vyráběné. Všechny nabídky zveřejněné na zmíněných webových stránkách jsou skladem, odeslány vám budou do 48 hodin od objednání. Dřevěný motýlek bude slušet i každému ženichovi!

 

V případě plánování svatby a vhodného dress codu pro družičky a družby, je třeba uvažovat i o otázce financí. Pokud chcete, aby byli vaši vyvolení ve stejných outfitech, měli byste jim je jako snoubenci taky zaplatit. V případě určení pouze barvy šatů se pak předpokládá, že si družička vezme nějaké, které má, nebo si pořídí nové šaty podle svého vkusu, které využije na další příležitosti. U pánů se počítá s tím, že vlastní tmavý oblek a bílou košili. Pokud trváte na stejných doplňcích, například máte spadeno na úžasné dřevěné motýlky, můžete se s vašimi přáteli dohodnout. Jde o doplněk, který tak jako dámy jistě ještě muži využijí. Staňte se hvězdou díky tomuto originálnímu doplňku i vy!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *