ZAVAZADLA ZNAČKY VICTORINOX ZÍSKALA OCENĚNÍ V SOUTĚŽI RED DOT AWARD 2014

Švýcarská značka Victorinox, proslulá nejen výrobou kvalitních kapesních nožů, ale také kuchyňské výbavy, oblečení, parfémů a v neposlední řadě unikátních zavazadel, získala v tomto roce významné ocenění v soutěži Red Dot Award 2014. Mezinárodní experti z 53 zemí udělili zavazadlu Victorinox Spectra™ 2.0 Dual-Access Global Carry-On prestižní cenu za kvalitní design a vysokou odolnost.

Spectra ™ 2.0 Dual -Access Global Carry- On

Victorinox přináší inovaci do oblíbené řady zavazadel Spectra. Kolekce Spectra ™ 2.0 je jedinečně navržena tak, aby bylo cestování, i přes pevnější a tvrdší stěny kufrů, maximálně pohodlné. Na přední stranu kufru byla umístěna kapsa na zip s panelem na elektroniku, která umožní přístup k důležitým věcem, které je potřeba mít na cestě vždy po ruce. Zavazadla jsou navržena k co nejnižší hmotnosti, aniž by bylo ubíráno na jejich kvalitě. Výroba ze 100% polykarbonátu Bayer zaručuje maximální odolnost proti poškrábání, ochranné kryty rohů přitom zabraňují otlučení při běžné manipulaci se zavazadlem. Materiály, které se často používají také na fotbalové helmy, policejní štíty či jako komponent do neprůstřelného skla, jsou o 28% silnější než typický ABS plast. Pro maximální stabilitu bylo zavazadlo vybaveno 8 koly a nastavitelnou rukojetí se třemi polohami. Kolečka jsou doplněna kovovými kuličkovými ložisky, která zaručují hladký a bezpečný pohyb po prakticky každém povrchu.

„Na 40 expertů hodnotilo s maximální péčí a pozorností kvalitu produktů z 53 zemí světa, avšak pouze ty nejlepší z nich mohly od poroty získat prestižní ocenění. Výherci mohou být na svůj úspěch opravdu hrdí, se svými produkty byli schopni projít testy kritických očí náročných odborníků. Vyvrcholení soutěže proběhne na Red Dot Gala večeru, kde laureáti obdrží uznání od mezinárodního publika,“ popisuje soutěž iniciátor a generální ředitel společnosti Red Dot, Dr. Peter Zec.

Oceněné produkty v Red Dot Design Museu v Essenu

S přibližně 2000 exponáty rozprostřenými na ploše více než 4000 metrů čtverečních, prostory Red Dot Design Musea jsou největší výstavou současného designu na světě. Oceněné produkty ze soutěže Red Dot Award: produktový design 2014 budou prezentovány na působivé výstavě, která proběhne
mezi 8. červencem a 3. srpnem tohoto roku. Milovníci designu se zde mohou dozvědět o trendech v mezinárodním designu a přesvědčit se o kvalitě mnoha produktů, mezi něž patří tento rok také zavazadlo Spectra ™ 2.0 Dual – Access Global Carry- On od švýcarské značky Victorinox.

Red Dot Design Award

Red Dot Design Award vytvořilo spolu s Design Zentrum Nordrhein Westfalen mezinárodně proslulou soutěž produktů. Její cena, Red Dot, se etablovala po celém světě jako jedna z nejvyhledávanějších značek kvality pro vynikající design. Design Zentrum Nordrhein Westfalen představuje oceněné produkty v Red Dot Design Museu v německém Essenu, a to po dobu nejméně jednoho roku.
Aby bylo možné zhodnotit rozmanitost v oblasti designu profesionálním způsobem, dělí se Red Dot Design Award do tří disciplín: Red Dot Award: produktový design, Red Dot Award: komunikační design a Red Dot Award: design koncept.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *