Zaujmout? Čím jiným něž šperkem!!

Krása, Elegance, půvab, touha zaujmout

Touha zdobit sebe a své tělo, provází člověka již od nepaměti. Některé prameny dokonce uvádí, že lidé se začali zdobit nejrůznějšími primitivními šperky ještě dříve, než-li se začali oblékat. Jednalo se například o různé trofeje, úlomky kostí zabitého nepřítele nebo třeba jen jakýsi symbol postavení jedince ve skupině a jeho slovo v kmenové radě. Některé šperky i měly i formu amuletů a dávala se jim nadpřirozená síla. Není proto ničím výjimečným, že umělci, šamani a zhotovitelé těchto šperků a amuletů měli z pravidla velkou úctu a uznání ve své komunitě. Mistři zlatníci například v době Římské říše byli velice vážení a měli svoji vlastní komunitu a dokonce i několik speciálních budov. Zlatníci, kteří dodávali šperky a ozdoby pro samotné císaře se pak chovali velké úctě i obyčejných občanů a většina aristokratů je tajně podplácela, aby podobný šperk vyhotovili i jim s rodovým erbem aristokrata.

 

Náramek, náušnice, náhrdelník spona či prsten?

   Šperky, klenoty či skvosty jsou cenné a zároveň ozdobné předměty obvykle vyrobené z drahých kovů a drahých kamenů. V přeneseném smyslu slova pak tímto slovem někdy označujeme i jiné cenné nebo ozdobné předměty vyrobené z jiných materiálů než jsou drahé kovy a kameny. Můžeme se i setkat s označením „ Ty moje zlato“ nebo „ jsi pro mě jako drahokam“, s těmito frázemi se můžeme setkat hlavně mezi zamilovanými páry.

Zlato nebo stříbro ?

Všechny zlaté šperky, převyšující váhu čistého zlata nad 0,5g, prodávané na území ČR, musí být označeny státním puncem. Toto označování provádí příslušný puncovní úřad dané země.
Punc je vlastně informační označení pro zákazníka, které udává ryzost daného šperku.
Ryzost se u zlata udává v karátech, např. 14-ti karátové zlato je ekvivalentní s označením 585/1000.
Tato ryzost nám říká jaký je podíl ryzího zlata v poměru k ostatním obsaženým kovům.
Označení 585/1000 tedy znamená, že z jednoho tisíce dílů je ryzího zlata dílů 585.
Jednotlivé označení ryzostí:
585/000 – 14-ti karátové žluté zlato – 585 dílů ryzího zlata + 415 dílů ostatních kovů – většinou stříbra a mědi.
585/000 – 14-ti karátové bílé zlato – 585 dílů bílého zlata a 415 dílů ostatních kovů- většinou stříbra a niklu nebo paladia.
750/000 – 18-ti karátové zlato – 750 dílů zlata a 250 dílů ostatních kovů
1000/000 – 24 karátové zlato – ryzí zlato – neobsahuje žádné příměsi.

Potřebujete poradit?

   Chcete si pořídit náhrdelník, prsten nebo jiný šperk a nevíte, kde by Vám poradili a zároveň uspokojili Vaše potřeby? Chcete požádat přítelkyni o ruku a váháte, který prstýnek vybrat? Ztrácíte pojem o čase a zároveň chcete oslnit své kolegy? Pokud na některou ze zmíněných otázek odpovíte ano, pak je tu pro Vás pomocník, který splní všechny Vaše tužby a ochotně Vám poradí.  Sperkin.cz je to pravé pro Vás. Obchod dvacetiletou tradicí a zkušenostmi. Vše mají skladem a do 24 hodin expedují. Pokud se chcete na šperky podívat osobně není problém, kamenná prodejna je samozřejmostí a příjemný personál Vám ochotně pomůže.

Sperkin.cz Váš pomocník s elegancí a krásou

Nyní pro Vás Sperkin.cz připravil soutěž o luxusní hodinky GOLD WAY !

10400008_861563603918117_2763752624963442224_n

 

logo-sperkin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *