Vánoční cukroví – nezapomínejte ani na své čtyřnohé miláčky

Oblíbenou českou vánoční tradicí je, kromě jiného, také pečení a pojídání cukroví. V některých rodinách se peče pouze pár oblíbených druhů, jiné se předhánějí v množství i počtu druhů. Nezapomínejte, že by se s pečením cukroví nemělo začínat dříve, než po první adventní neděli. Podle tradice by však mělo být na Vánoce napečeno 7 druhů cukroví. Na počátku však cukroví nevypadalo vůbec jako dnes. Mouka ani cukr nebyli tenkrát k mání pro každého a tak se cukroví vyrábělo ze sušeného ovoce a sladilo se medem. Jediné cukroví, které se za staletí téměř nezměnilo jsou medové perníčky. A dnes? Máme vanilkové rohlíčky, pracny, hnízda, ořechy, kokosky, různé kuličky, košíčky a hromady dalšího. ….. Už se vidíte u štědrovečerního stolu, jak si pochutnáváte na cukroví? Ovšem, co je dobré pro nás lidi, nemusí být dobré pro naše čtyřnohé miláčky. Vánoční cukroví obsahuje příliš cukru – čímž pejsek může přibírat na váze. Také pro něj není běžné cukroví lehce stravitelné a mohou nastat zažívací obtíže. Obzvláště velký pozor si dejte, aby vám pejsek nesnědl cukroví s čokoládou (ta je pro psy toxická). Zvýšené opatrnosti dbejte i s hrozny, rozinkami či vlašskými ořechy (ty mohou způsobit alergickou reakci, třesavku či špatnou koordinaci). Proto nezapomínejte o Vánocích ani na svého miláčka a upečte – speciálně pro něj – alespoň jeden druh cukroví. Můžete jej například vykrájet do tvarů kostiček, aby se poznalo, že jsou psí a dát je do misky ke štědrovečernímu stolu. Pravděpodobně to také znáte, “hodní” příbuzní mají tendenci pořád pejsky něčím krmit “když jsou ty Vánoce” a “jenom jeden kousek”. Když jim dáte k dispozici misku s psím cukrovím budete alespoň vědět, že je krmí něčím, pro pejska vhodným. No a pokud nejste nikterak pekařsky zdatní, koukněte na web zollydogbakery.cz , kde si můžete objednat celý balíček Vánočního cukroví pro pejsky. Najdete zde 5 druhů složených ze samých skvělých ingrediencí.
  • Podkovy – drůbeží játra, ovesná mouka, petržel (petržel jen tak pro zajímavost osvěžuje psí dech a napomáhá trávení) Stromečky – špenát, slanina, ovesná mouka, koriandr (koriandr je takový superhrdina – obsahuje řadu účinných látek, které poskytují antibiotické, antibakteriální, antifungální, antioxidační a protirakovinné účinky) Perníčky – lesní plody, ovesná mouka, banán, máta (máta krom toho, že osvěží dech, snižuje i plynatost a v případě nutnosti uklidní i podrážděný žaludek – co si budeme povídat, v období Vánoc se ta máta bude hodit) Zvonečky – krůtí maso, ovesná mouka, rozmarýn (rozmarýn máme hrozně rádi – možná proto, že je to jediná bylina, která nám vydrží až do zimy – mimojiné má vysoký obsah vitamínu B6 a je také dobrým zdrojem jak železa, tak vápníku) Andělíčci – batáta, ovesná mouka, skořice (skořice kromě toho, že neodmyslitelně k Vánocům patří, také zvyšuje energii a vitalitu a zlepšuje funkci mozku a má i antifungální vlastnosti)
Nyní v předprodeji, v prodeji od: 26. 11. 2020
Až budete objednávat cukroví, nezapomeňte na webu kouknout i na nějaký dáreček pro pejska pod stromeček. Třeba na tyhle parádní psí hračky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *