Ukažte se s originálním dřevěným motýlkem

Ať už běžně chodíte na společenské akce nebo ne, určitě byste měl mít ve své výbavě alespoň jednoho motýlka. Co takhle dřevěného?

Každý módní kousek má svou historii. Jak to bylo s motýlky?

Prvními vázankami okolo krku se pyšnila francouzská šlechta už v první polovině 17. století. S tímto módním doplňkem nepřišel žádný tehdejší návrhář. Francouze totiž inspirovali chorvatští vojáci. Ti své krky nosili ozdobené tenkými šátky různých délek a barev. Krátké ,,motýlky‘‘, které byly podobné spíše pionýrským šátkům než dnešním motýlkům, nosilo pěší vojsko. Delší vázanky vypadající jako dnešní kravaty zdobily zase velitele. Již tehdy byly tyto krční ozdoby odlišovány taky materiálově. Jemnost látek a samotná barva se přiřazovaly jedinci podle jeho zásluh.

Nový šlechtický módní doplněk samozřejmě lákal i chudší obyvatelstvo. Látkovou ozdobu chtěl nosit úplně každý. Během několika let znala vázanky celá Francie. Později se tento trend rozšířil i do zbytku Evropy. Protože krátké šátky byly znakem podřadnosti, nikdo se jimi zdobit nechtěl. Po mnoho let se tedy zachovávaly pouze doplňky výrazných délek.

Postupem času a s vývojem módy však přišli návrháři na trh s motýlky. Ty byly vyrobeny údajně proto, že k tradičnímu smokingu se kravaty vůbec nehodily.

Dnes muži nosí motýlky k různým příležitostem. Právě proto, že kravaty zdobí většinu mužů, byste neměl váhat a pořídit si pro sebe alespoň jednoho motýlka, který ozvláštní váš běžný outfit.

Na trhu se dnes vyskytuje mnoho variant těchto doplňků. Historicky nejstarší je samozřejmě klasický vázaný motýlek. Ten tvoří pouze jeden kus látky. Má pravidelný tvar, úzký pás vysoký do tří centimetrů na jehož konci se nachází jeden a půl vlnky, která jen široká asi 7 centimetrů. U tohoto typu motýlka si samozřejmě musíte poradit s vázáním. Existuje mnoho různých způsobů jak motýlka ,,složit‘‘.

Máte problém s uvazováním? Stále se vám to nedaří? Pak je tu pro vás druhý typ motýlků. Pořiďte si již předvázaného motýlka. Motýlek je tvořen páskem, který se zapíná obvykle za krkem a samotným již zavázaným uzlem. Ten je k pásku připevněn, avšak většinou se s ním dá hýbat, abyste mohl motýlka posouvat dle libosti.

Někdy se můžete setkat ještě s takzvanými clip-on motýlky. Tento typ motýlků vůbec neobsahuje pásek, připíná se pouze k vršku košile nebo za límec pomocí nenápadných spon.

Chcete zdokonalit (nejen) večerní tradiční oděv? Pak zapomeňte na klasické látkové motýlky a sáhněte po dřevěném unikátu. Hledáte něco opravdu originálního? Pak je pro vás dřevěný motýlek jasnou volbou! Všechny motýlky jsou ručně vyráběny z toho nejlepšího dřeva.

Kde takové motýlky hledat? No přeci na bewooden.cz. Firma BEWOODEN, která na trhu působí již od konce roku 2013, nabízí širokou škálu dřevěných módních doplňků. V e-shopu můžete vybírat nejen z krásných dřevěných motýlků, ale najdete zde taky náramky, manžetové knoflíčky, svatební doplňky nebo například peněženky.

S dřevěnými doplňky budete zkrátka k nepřehlédnutí! Máte už vybraného svého favorita?

 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *