ŠVÝCARSKÁ ELEGANCE V KOLEKCI OBLEČENÍ „RESCUE“ OD VICTORINOX

 

Značka Victorinox, jenž letos oslaví již 130 let od svého založení, je proslulá zejména nabídkou legendárních kapesních nožů. Mimo to však excelentně vyniká v dalších pěti obchodních segmentech, včetně výroby elegantního a praktického oblečení inspirovaného drsnou švýcarskou krajinou.

Nová kolekce „Rescue“, určená podzimním a zimním měsícům, byla inspirována oceňovaným nástrojem Rescue Tool – kapesním nožem určeným bezpečnostním a záchranným složkám. Záchranné operace v extrémních podmínkách, zahrnující leteckou záchrannou službu, horskou službu a záchranný hasičský sbor, se staly sezónním tématem značky. Nenucená elegance se zde snoubí s vysokou praktičností a odolností. Pro výrobu oděvů bylo využito těch nejkvalitnějších materiálů, které obstojí i v extrémních podmínkách.

Kolekce „Rescue“ vznikla pod vedením uměleckého ředitele Victorinox fashion a uznávaného britského návrháře Christophera Raeburna, který svou náklonnost ke značce netají: „Victorinox má skvělou historii. Společnost slaví již 130 let a kvalita, důvěra a inovace jsou zakořeněny v její DNA. V rámci mých výletů do Ibachu, kde Victorinox sídlí, jsem prohloubil své chápání jedinečného výrobního procesu nožů a nyní ho přenáším také do oblasti módy. Jsem nadšený, že mohu být součástí tohoto rozvoje.“

Široká nabídka zahrnuje elegantní kabáty a bundy, stylové podzimní vesty, teplé svetry se zimním vzorem, mikiny, klasické kostkované košile i trička s límečkem či bez něj. Barvy jsou převážně přírodní, tmavší odstíny zelené a modré či světlejší pískové tóny. Kolekci však provází také výraznější barvy, jako ostře červená nebo svítivě oranžová. Na své si přijdou také milovníci kamuflážního vzoru. „Pro podzim/zimu 2014 jsem pracoval se dvěma kamuflážními potisky. Jeden z nich je inspirován švýcarskou národní armádou, druhý zobrazuje kříž a štít Victorinox,“ dodává Raeburn.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *