Stručná příručka o typech pánských tašek.

Dobrá kabelka je doplňkem, který nechybí v žádném ženském šatníku, ale v mužském světě se ještě i dnes vyskytují předsudky o praktických výhodách kabelky, jako pánského doplňku. Mluvíme o těch mužích, kteří upřednostňují nošení všech svých věcí v kapsách. Ve skutečnosti, pánské tašky s jejich rozmanitostí vůbec nezaostávají za dámskými kabelkami. Pro lepší přehled je tu náš malý průvodce, který bude užitečný zejména pro pány, kteří ještě nemají svou kabelku.

 

Pánské kabelky, stejně jako dámské, je možné rozdělit podle několika parametrů:

– podle barev;

– podle použitého materiálu a účelu;

– podle velikosti a tvaru;

– způsobu nošení;

Předpokládá se, že pro muže jsou nejvhodnější klasické barvy – černá a hnědá, ale ve skutečnosti je barevná paleta mnohem širší a obsahuje mnoho odstínů modré, šedé, červené a béžové. V těchto barevných odstínech se nejčastěji vyrábějí kabelky a tašky z pravé i umělé kůže či semiše. Textilní modely jsou v barevných variacích přímo neomezené.

Materiál je jedním ze základních faktorů při výběru tašky a to jak pro pány, tak pro ženy. Univerzální, trvanlivá a stylová, to jsou hlavní pilíře výrobků z kůže. Povrchová úprava tašek z pravé kůže může být hladká, strukturovaná, lakovaná či matná. Tyto tašky se obvykle prodávají ve vyšších cenách. Z alternativních materiálů jako imitace kůže, textil jsou tašky v nižší cenové relaci, dostupné pro každého.

Textilní kabelky se obvykle nacházejí v sortimentu sportovních nebo příležitostných tašek, jako jsou messengery, brašny, tašky na doklady, ale i na notebook. Textilní tašky jsou praktické, s dostatečnou kapacitou na účel pro který jsou vyrobeny. Jelikož textil je měkký materiál, tašky z něj vyrobené obvykle nemají svůj stálý tvar, což výrobci zejména při sportovních taškách řeší zpevněným dnem, případně doplněním výztuží, které ještě tašku zpevní. Kabelky vyrobené z umělé nebo přírodní usně a semiše můžeme na trhu vidět v pevném tvaru – například diplomatky, aktovky, etue, pouzdra na doklady, kde je tvar kabelky udržován díky dodatečným tvrdým vložkám.

Rozsah velikosti tašek pro muže se dá zjednodušeně rozdělit na malé, střední a velké kabelky. S těch malých jsou neocenitelným společníkem muže taštičky na doklady s možností nošení na dlouhém popruhu, ale i s připnutím na opasek. Praktické etue kabelky naleznou využití zejména u pánů, kteří si zakládají na eleganci. Tyto taštičky jsou vhodné na nošení osobních věcí (peněženka, doklady, mobil, pera a vejde do nich i malý zápisník), na procházky městem, do auta ale i na formálnější příležitosti v závislosti na modelu. Pohodlné nošení na zápěstí zabezpečuje krátký řemínek.

Se středních modelů jsou na trhu k dispozici modely s horizontální orientací – které jsou dokonale vhodné pro ukládání a přepravu různých papírů a dokumentů, stejně jako i vertikální modely, které jsou vhodnější pro nošení každodenních věcí jako tablet, nebo dokumety do práce. Tyto modely disponují dlouhým popruhem umožňující nosit tašku křížem přes rameno. Velmi módní jsou v současnosti městské batohy, vybavené vnitřní přepážkou na uložení notebooku která bývá polstrovaná. Na udržení pořádku v batohu se nacházejí další menší kapsy na drobné předměty.

Velké kabelky jako jsou weekender, satchel nebo sportovní tašky, ocení muži který často chodí na krátké služební cesty, nebo pravidelně sportují. Tyto kabelky mají poměrně velký úložný prostor, pohodlně v ní odnesete nejen vaši kancelářskou výbavu, ale i tu sportovní. Podle účelu na který budete tašky využívat si pečlivě vybírejte materiál ze kterého je vyrobena. Při větších taškách si všímejte i uši a popruhy, které by měly být široké nejlépe i s polstrováním, abyste zabránili zařezávání popruhu do ramene.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat sladění kabelky s botami, páskem a pod. pokud máte předepsaný dress code, nebo naplánovanou důležitou schůzku. Na závěr netřeba připomínat, že každý muž potřebuje pár kabelek různých typů podle účelu na který budou použity. Teď už víte, že pánska kabelka je důležitý a elegantní doplněk každého moderního muže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *