Společenské šaty levně? Jde to!

 

Šaty se již od pradávna dědily z generace na generaci. V současné době je však čím dál víc důležitější být ,,in‘‘. Pro každou ženu je téměř samozřejmé, že má ve své sbírce více než jedny šaty na společenskou událost.

 

chamapagne-plesove-saty-s-extra-bohatou-sukni-arianna-s-mKaždý kus oděvu má svůj vývoj. Svatební šaty byly samozřejmě jistým rituálem už od antiky. V té době byly nejdůležitější propracované detaily a dokonalý střih, který zvýrazňoval křivky nebo doplňoval nedostatky. Bílá tradice vznikla již v antice, neutrální odstín byl naprostou klasikou. Tato barva od vždy vyjadřovala pocity štěstí.

Jak šel čas, tak se z jednoduchých antických šatů stávaly středověké honosné róby, které byly dokladem velkého společného majetku budoucího manželského páru. Dokonce v této době barvy šatů zcela minuly bílou. Nejvíce jste na nevěstách mohli spatřit svatební šaty v barvě modré, rudé nebo hnědé. Pro bohaté dámy byly i doplňky samozřejmostí. Pyšnily se zlatem a drahými kameny.

V roce 1840 se situace obrátila. Královna Viktorie si tohoto roku totiž na svou svatbu oblékla šaty čistě bílé. Její outfit najednou začala kopírovat celá Anglie i USA. Tato tradice se velmi rychle rozšířila i do okolních zemí. Bílá barva se však stále mísila s extravagantnějšími šaty téměř oslňujících barev. V době válek přišla krize, ve které si ženy nemohly dovolit nic ohromujícího. I ty bohatší si nechávaly šít šaty strohé a jednoduché. Po druhé světové válce se opět do všech států vrátila tradice bílých šatů a zůstala nám tu dodnes.

 

Dnes se návrháři svatebních šatů řídí hlavně nejnovějšími trendy. Do České republiky přicházejí také špičkové modely. Nevěsty jsou však šťastné, když si mohou vybrat krásné, ale levné svatební šaty, jelikož svatba je velmi nákladná událost a každý ušetřený peníz se může hodit na další svatební předměty.

Tradice samotných společenských šatů vznikla mnohem déle. Naprostou klasikou se staly až v 15. století, kdy nejen dámy na královských dvorech musely alespoň jedny takové vlastnit. Bylo téměř nutné chodit v co nejhonosnějších oděvech, jelikož v té době šaty vypovídaly nejvíce o jejich postavení a majetku.

 

Nehledáte svatební šaty, ale máte z důvodu blížící se společenské události zálusk na levné plesové šaty? Navštivte e-shop hollywoodstyle.cz, který nabízí nespočetné množství všech druhů šatů, ať už hledáte šaty na ples nebo šaty do tanečních.

Při vybírání nezapomeňte dbát na pravidla, jejichž dodržování není obvykle striktně kontrolováno, avšak měla byste vědět, že šaty jak do tanečních nebo na ples, tak i do divadla, by měly mít patřičnou délku. Zrod minišatů je připisován nejčastěji návrhářce Coco Chanel, která však jistě neměla v úmyslu zkracovat šaty až do úplných extrémů. Příliš krátké šaty se považují za velmi nevkusné a na nějaké formálnější společenské akci by vás mohli dokonce požádat, abyste událost opustila. Myslete také na to, že pokud jdete na svatbu, měla byste vybírat šaty jiné než bílé. Bílá, jak jste již na začátku článku mohli dočíst, náleží v den D pouze nevěstě.

 

Vybrala jste již ty správné šaty? Pokud ne, tak si pospěšte, ať jste nejen na blížící se plesovou sezónu řádně připravena!

Všechny výše uvedené šaty najdete na www.hollywoodstyle.cz

Jeden myslel na “Společenské šaty levně? Jde to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *