Odzvonilo již klasickým automatům nebo se všichni přesunuli online?

 

V poslední době si můžete povšimnout, že heren nebo i hospod s herními automaty ubývá. Některé podniky zavírají, jelikož nemají dostatečné příjmy na vedení podniku. Co ale zapříčinilo to, že lidé už nejeví zájem chodit do kasin a hrát své oblíbené hry? Že by to už nebylo ,,in‘‘?

Česká republika patří do skupiny států s nejrozšířenějším počtem heren. V jistých podnicích, nejvíce v našem hlavním městě, to ,,žije‘‘ stále, ale určitě ne všude. V menších městech více než třetina podniků ,,vymřela‘‘. Vysokou příčku si držíme i v počtu hráčů na kilometr čtverečný. Kde jsou teda ti lidé? Jen tak přestali hrát?

Nikoliv. Hráči se neztratili, jen teď sedí u svých počítačů. Přesunuli se k nim hlavně ti pohodlní nebo tzv. ,,konzervativci‘‘; lidé, kteří neradi mění prostředí a po zrušení jejich oblíbené herny zkusili dát také na komfort a hrát on-line. Každý hráč mívá v herně ,,svůj‘‘ automat, ale u počítače může střídat hry, jak se mu zamane.

On-line automaty existovaly už před tímto masivnějším přesunem lidí k internetu, ale jejich popularita vzrostla hlavně během posledních pěti let.

Na internetu si můžete zahrát na jakémkoliv druhu automatu. Místo toho, abyste stáli u ,,velké skříně‘‘, sedíte u počítače s internetovou stránkou, která vám zprostředkovává on-line přístup k automatu. Převádí například klasický mechanický výherní automat (VHP). Na ploše se zobrazí kotouče a vám už jen stačí kliknout, aby se kotouče rozjely. Je to ten automat, který býval klasikou každého podniku. Takzvaný Mega Joker byl a stále je oblíbeným v celém světě. Státy si tuto hru upravují po svém. Například v Anglii je tato podoba upravena na ,,ovocné automaty‘‘, což je klasická verze této hry, avšak vždy je na kotoučích zakresleno ovoce. Kromě těch tradičních her máte přístup samozřejmě ke všem jiným hrám, které zprostředkovávají automaty digitální (VLT, LCD).

Existuje taky více dělení dle způsobů vyplácení. Vsadit můžete úplné minimum a nebo naopak dostat přídavek k výhře za velký vklad. Narazíte zde na automaty se speciálním jackpotem.

Novým trendem jsou i herní konzole. Dochází také k vývoji automatů na mobil a tablet. Rozdíl od počítačů bude opravdu nepatrný, ale neužijete si velikosti obrazovky a nevýhodou bude, že na cestách si na těchto automatech nezahrajete, neboť ke hře potřebujete minimálně 3G připojení, nejlépe však Wi-Fi, protože automaty budou kvůli animacím čerpat velký objem dat.

On-line automaty bývají zdarma, což je také velkým kladem. Můžete hrát, kdy jen se vám zachce a hlavně z pohodlí svého domova, tak proč této možnosti nevyužít.

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *