Nové pietní místo v Táboře k uctění památky neznámého občana České republiky, který položil život na protest vlády Petra Fialy

Dne  2. listopadu 2022 jsme my, občané města Tábora, vytvořili na hřbitově Tábor-Soběslavská malé pietní místo, věnované neznámému občanu České republiky, muži, který si dne 31.října 2022 vzal život před Úřadem vlády. Na tomto místě můžete i vy, kdo to cítíte stejně jako my, kteří jsme místo vytvořili, položit kytičku, zapálit svíčku nebo se pomodlit Modlitbu za zemřelé.
Chtěli jsme touto občanskou iniciativou vyjádřit nejen podporu pozůstalým, ale také poukázat na to, že mainstreamová média a vláda této tragické události nevěnují záměrně žádnou pozornost, stejně jako tomu bylo v případě člověka, který si zřejmě pod tíhou covidových restrikcí vzal před časem život u vstupu na Ministerstvo zdravotnictví. Jsme těmito lidskými tragédiemi hluboce pohnuti a samozřejmě se zamýšlíme stejně jako mnoho dalších občanů naší vlasti nad motivy obou činů, aniž bychom chtěli některý nabízející se motiv akcentovat nebo podsouvat. Jedno je ale jisté a musíme to přeci vidět všichni. Obě sebevraždy byly dokonány před nejvyššími stáními institucemi, ta z 31. října t.r. navíc těsně před svátkem všech zemřelých a je jaksi morbidně symbolické, že na fasádě jiné významné státní instituce byl vyvěšen dne 28. října jakýsi odporný černý hadr znázorňující černý pytel určený na těla zemřelých.
Pokud v těchto dnech cítíte lítost a smutek nebo naopak vzdor a hněv, připojte se k této naší iniciativě.
Za účastníky pietní akce
Mgr. Dagmar Tisovská
Mgr. Marek Adam
Světlana Šatná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *