Na jaře za poznáním: Co takhle Moskva nebo Barcelona?

Chcete si zpestřit jarní prodloužený víkend? Máte v plánu užít si báječnou dovolenou ještě před létem? Prozkoumejte Barcelonu nebo Moskvu, určitě nebudete litovat. Proč do těchto velkoměst cestovat právě na jaře? To a další zajímavosti se dozvíte v našem článku.

 

Říká se, že krásnější jaro než v Moskvě nikde jinde nezažijete. Každým rokem do města právě na jaře zavítá mnoho turistů. Důvodů je hned několik. Nejen že město po silné zimě začne celé rozkvétat a užijete si tak pohled na kouzelné zahrady a louky, ale taky je v Moskvě v této době ideální počasí pro turistiku. Při prozkoumávání města vás nebude trápit nepříjemné horko, ani dešťové přeháňky by vás neměly zaskočit. Moskva se zkrátka stane ideální zážitkovou dovolenou, kterou si vychutnáte se vším všudy.

Pokud už vyrážíte do Moskvy, vyplatí se udělat si volno alespoň na čtyři dny. Hlavní město Ruska je nejlidnatějším městem v Evropě a nabízí tolik historických a kulturních zajímavostí, že nebudete vědět, jaké z nich prozkoumávat dřív. Vaše letadlo přistane na letišti jménem Letiště Moskva, ze kterého se snadno dostanete kamkoliv. Kromě prohlídky historického centra se určitě vyplatí návštěva Kremlu, kterou můžete spojit s projížďkou po řece Moskva. Zavítat můžete do Vrabčích hor, které vám poskytnou krásný výhled na celé město. Určitě miřte taky do podzemního metra, překvapí vás svým přepychem. Vydejte se prozkoumat místní potravinové speciality. Na nákup suvenýrů je vhodné snad celé památkové centrum města.

 

Hledáte destinaci, kterou byste si stačili prohlédnout pouze za víkend a páteční odpoledne? Pak se zaleťte podívat do jednoho z největších španělských měst – Barcelony. Jaro je v tomto městě velmi příjemné. I když u nás ještě užíváte služeb teplých bund, v Barceloně si vystačíte s mikinou. Se začátkem jara jsou zde teploty okolo patnácti stupňů, s dubnovým měsícem stupně narůstají. Svou službu odvede sluníčko, které má na jihu mnohem větší sílu než u nás. V Barceloně si na jaře užijete krásné jasné dny plné zážitků.

 

Barcelona láká cestovatele mnohými zajímavostmi, především však svou architekturou, která vzkvétá zejména v gotickém stylu. Dominantou je úchvatný stále nedostavěný chrámový komplex Sagrada Familia. Do parku Güell se vyplatí vydat brzy ráno, abyste se vyhnuli davům turistů. Určitě navštivte i muzeum Gaudího, stojí to za to. Vynechat nemůžete noční romantické posezení u zpívající fontány, samozřejmě si taky naplánujte procházku po pláži.

Neváhejte a naplánujte si víkend plný kultury a dobrodružství. Sledujte web levneletenky.cz a vyberte si jízdenky na dovolenou snů. V rámci jednoduchých korků do speciálního vyhledávače zadáte odkud a kam chcete letět, vyberete termíny a hned můžete odcestovat. Systém nabízí vyhledávání letenek v rámci všech známých společností, takže máte jistotu, že na dané místo skutečně vyrážíte za tu nejvýhodnější cenu. Na portálu levneletenky.cz si vyberete letenky do celého světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *