Na brněnských stavebních veletrzích byly představeny prorůstové programy vlády

Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti konal tradiční stavební veletrh IBF, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Návštěvníci získali přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru. Trojlístek odborných veletrhů URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO rozšířil prezentovaná témata o problematiku veřejné správy, nabídku investičních příležitostí, komunální techniky a ochranu životního prostředí.

 

V letošním roce se veletrhy konaly pouze čtyři dny, během nichž 43.223 návštěvníků shlédlo 706 výstavních expozic z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše 19.149 m2. „Stavební veletrh IBF vyslal pozitivní signál obratu k lepšímu po dlouhé recesi ve stavebnictví. To je i příslibem pro příští ročník veletrhu,“ uvedl generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

 

Nabídku vystavovatelů doplnil odborný doprovodný program, který se věnoval například změnám požadavků na bydlení, úsporám energií nebo aktuálním dotačním titulům. Statní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí zde představili program Nová zelená úsporám a otevřené výzvy Operačního programu  Životní prostředí.

 

V rámci doprovodného programu veletrhu byly představeny prorůstové programy vlády pro dopravní infrastrukturu a podporu exportu. Kulatého stolu se zúčastnili ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví Miloslav Mašek, náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba, náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký. Kulatý stůl moderoval předseda představenstva KHK JM Michal Štefl.

 

Dle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka spočívá důležitost státu také v tom, že by měl dodávat zakázky v dobách zlých a do určité míry tak  změkčovat dopady konjunkturálních cyklů. Cílem těchto opatření by mělo být, aby propad ve stavebnictví nebyl tak dramatický a nemuselo dojít k propouštění zaměstnanců. To však minulé vlády nedělaly. „My jsme odhodláni situaci změnit a podpořit liniové stavby.  Vláda nyní udělala krok, který by měl pomoci alespoň s výkupem pozemků,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

Součástí nabídky veletrhů byla také návštěvnicky vyhledávaná odborná poradenská centra, kde bylo poskytováno bezplatné odborné poradenství pro všechny obory stavebnictví, vybavení interiéru, ale i pro oblast Zahrady. Ta v letošním roce představila na více než 1500 metrech čtverečních různé druhy zahrad doplněné zahradní architekturou.

 

 

Řekli o veletrzích:

 

Eva Dutková, manažer marketingové komunikace, ABB s.r.o., Elektro-Praga:

Se svojí prezentací na veletrhu jsme spokojeni, přišlo k nám hodně návštěvníků. Jako vždy jsme veletrh využili k řadě obchodních schůzek, k utužování kontaktů a k navazování nových. Brno je vhodnou příležitostí k představení novinek, letos jsme představili nové domovní audio a videotelefony a nové vypínače a zásuvky s pestrým designem a s možností vyměnitelných krytů. Na veletrhu jsme si ověřili, že právě o ty bude velký zájem ze strany zákazníků, protože jde o moderní design za příznivou cen.

 

Pavel Vašek, manažer prodeje dveří, Šimbera:

Naši expozici navštívilo opravdu hodně lidí, což mě příjemně překvapilo. Veletrhu v Brně se firma účastní pravidelně každý rok a jsme s ním spokojeni – mohu jej hodnotit pouze kladně. Veletrh jsme využili také pro jednání s našimi obchodními partnery, kterým jsme představili různé typy dveří s novou povrchovou úpravou. Můžu říci, že o naše produkty byl velký zájem.

 

Petra Trefilová, marketing, Tondach Česká republika s.r.o.:

Veletrh bereme kromě jiného jako společenskou událost, proto jsme si pozvali řadu obchodních partnerů. Tento rok navštívila naši expozici řada koncových návštěvníků. Zdá se, že na veletrhu je vidět, že ve stavebnictví začíná jakési oživení, i když tuto situaci způsobilo především teplé počasí. Veletrh nám samozřejmě dobře posloužil i k představení novinky – Figaro 11. Jde vlastně o tašku, která je plochá a dříve se k nám tento typ dovážel pouze z Rakouska. Byla po ní velká poptávka a tak firma obdobný výrobek připravila a bude jej prodávat už ve druhé polovině tohoto roku.

 

Pavel Šimek, projekce, DOMY D.N.E.S.:

Byli jsme spokojeni, servis a zázemí byly jako vždy perfektní, veletrh pro nás byl přínosem. Získali jsme řadu kontaktů na koncové zákazníky, výsledky jednání vyhodnotíme až po nějaké době. Zájem o dřevostavby obecně roste, což se potvrdilo i v Brně.  Potvrdilo se také, že lidé se dosud v nabídce nedovedou orientovat.

 

Veronika Šimková, HK-DŘESTAV:

Naši expozici navštívilo hodně lidí, s účastí na veletrhu IBF jsme spokojeni. Zřejmě to ovlivnilo i perfektní místo, v němž byla naše expozice umístěna. Po celou dobu konání veletrhu jsme byli spokojeni, neboť o naše dřevostavby byl z řad návštěvníků značný zájem. Máme obchodní zastoupení v celé republice, takže jsme do Brna rádi pozvali také své kolegy ze všech našich poboček.

  Břetislav Lacina, jednatel, VARIO VILA s.r.o.:

V Brně jsme získali nadějné kontakty na koncové zákazníky. Představili jsme nový izolační materiál v ČR, jde o foukanou celulózovou izolaci Thermofloc, o kterou byl v Brně velký zájem. Mimo jiné se používá při rekonstrukcích panelových a obytných domů. Pro firmu byl veletrh úspěšný.

 

Radek Brychta, předseda Klastru českých nábytkářů:

Pro klastr a naše členy byl veletrh přínosem. Na stánku jsme měli konzultační a poradenské centrum, kde se každý zájemce mohl dozvědět informace nejenom o českých výrobcích nábytku, seznámit se s produkty našich členů, ale i podle čeho vybírat kvalitní nábytek. Na takovýchto prestižních akcích se firmy klastru musejí vždy prezentovat.

 

Jaroslav Frantál, obchodní ředitel, BÖHM:

Na Mobitexu je firma spokojena každý rok, jsme jediným vystavovatelem, který se účastnil všech ročníků. Na tuto akci se vždy připravujeme, proto jsme spokojeni i po veletrhu. Jde o to, vytvořit dobrý přístup k zákazníkovi a pořádat pro zájemce různé veletržní akce a prezentovat na nich novinky. Dále si sem samozřejmě zveme své obchodní partnery, se kterými projednáme další postup při prodeji výrobků. Jsme rádi, že jsme mohli představit v praxi naši novinku ELASTIC. 

 

René Cígler, zastoupení pro ČR a SR, Kuchyně Schmidt:

Na veletrhu jsme jako vždy úspěšně představili novinky. Šlo zejména o kuchyně, v nichž jsou zabudovány nové elektrospotřebiče – nové sporákové desky, zabudované sušičky a pračky, ledničky a dřezy. Kuchyně mají výhodu, že skříňky lze při návrhu typizovat přímo na požadavky zákazníka. Zájem byl také o naše dodávky kuchyní, neboť jejich návrh provádíme zdarma. Zázemí veletrhu bylo jako vždy vynikající. Do Brna jsme si pozvali řadu obchodních kolegů i stálých zákazníků. 
 
Předběžná závěrečná zpráva Stavebního veletrhu IBF a souběžně konaných veletrhů MOBITEX DSB,  ENVIBRNO, URBIS INVEST a TECHNOLOGIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *