Měla by kabelka ladit s obuví? 

Staré, ale všem asi dobře známé pravidlo říká, že kabelka, kterou si rozhodnete vzít k vašemu outfitu, by měla ladit s vaší obuví. Dá se však toto tvrzení ještě nazývat pravidlem?

Dnes už je dovoleno v módně kdeco. Nemusíte stát zoufale před policemi s kabelkami a dopředu přemýšlet, zda vůbec máte takové boty, které by se daly k vámi vybrané kabelce vzít. Některý návrhář by vám v dnešní době klidně řekl, abyste si vzala třeba tu kabelku, na kterou vám nejprve padne zrak. Je to opravdu tak snadné?

Samozřejmě je třeba připomenout, že kabelky by měly ladit alespoň k nějakému kousku vašeho oděvu nebo k doplňkům, které nosíte. V módě je nyní dovoleno kdeco, ale nesmíte z ní zase dělat cirkus.

Návrháři se shodují na tom, že kabelka nemusí ani tak ladit k vašemu oblečení barvou, ale hlavně stylem. Nemůžete si přece vzít elegantní hedvábné psaníčko ke kovbojkám, že?

I kabelky jsou vyráběny s různými účely, některé poslouží čistě pracovně, jiné využijete na společenské události. Při nákupu je tedy dobré myslet už na konkrétní účel.

Pokud si nevíte rady a nedokážete posoudit, kterou kabelku si k jednotlivému oblečení můžete vzít a kterou naopak ne, řiďte se obecným pravidlem, které se objevilo ve světě módy poměrně nedávno. Neříká nám nic o celkové výbavě oblečení, obrací se zase na boty. Pokud si prý na sebe vezmete boty světlejší než kabelku, nedopustíte se nikdy žádného módního prohřešku.

Ukažme si tuto taktiku na jednoduchém příkladu. Co třeba móda bílých tenisek? Nosí k nim ženy bílé tašky? Zdaleka ne. V tomto případě by mnohdy bílá kabelka s bílými botami vypadala až nehezky. Velmi dobře bude působit, když se bílá barva objeví ještě na jednom kousku vašeho oblečení. Speciálně mladé ženy obohacují svůj outfit bílou kšiltovkou. Pokud se obujete do bílé barvy, nad kabelkou nemusíte vůbec přemýšlet. Vezměte si tu, na níž máte zrovna chuť.

Kabelky, které prakticky nelze sladit s každodenním outfitem by měly být výrazné. Musí vypadat, jako že opravdu chcete vaši nudnou róbu rozbít něčím zajímavým. Výstřednost barevných kabelek byste měla brát vždy jako účel. Nebojte se experimentů.

V případě, že si netroufáte na žádné módní pokusy, volte kabelky neutrálních či přírodních barev a materiálů.

Na závěr je dobré připomenout, že pravidlo, které se týká sladění kabelky a bot, samozřejmě můžete dále praktikovat. Chybu zajisté neděláte, avšak nucené kombinace mohou působit někdy až příliš křečovitě.

Jaké motivy by se na vašem oblečení či vašich doplňcích neměly objevit vícekrát?   

  • • Zvířecí aneb odkaz šelmy

Zvířecí potisky mají tu výhodu, že jsou složeny hned z několika barevných odstínů, může se vám podařit chytit boty v jedné barvě z nich. Nesnažte se ale najít ke kabelce obuv s totožným motivem. Budete vypadat příliš kýčovitě. Pokud zvířecí nádech potřebujete ještě někde zopakovat, volte raději třeba šelmí šál. 

  • • Lesklé aneb prudké oslnění
  • • Duo by neměly tvořit ani boty a kabelka s kovovými odlesky nebo třpytivé věci. Pozornosti byste na sebe upoutala až příliš mnoho.

 

Jak ladíte své kabelky s botami vy? 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *