7+1 rada, jak si zkrášlit bydlení

Potřebovala by vaše domácnost nový nádech? Připadají vám vaše pokoje neútulné a bez života? Inspirujte se našimi tipy a hned vám doma bude příjemněji. 

 

Bílou barvou nikdy nic nezkazíte

Chcete, aby vaše pokoje dostaly moderní nádech? Natřete svůj nábytek na bílo. Přetřete stůl, židle a klidně i nějaké ty police. Dejte si ale pozor na to, aby bílé nebylo zase moc najednou. Výhodou této neutrální barvy je, že se k ní hodí jakékoliv doplňky. Nebudete si dělat hlavu s tím, jaké prostírání vám ke stolu sedne.  

 

 

Dejte své posteli styl

 

Možná vás překvapí, co dokáže říct jeden přehoz na postel. Nezapomeňte k němu připojit i ozdobné polštáře. Nebojte se netradičních kombinací. Pokud jsou vaše stěny vymalovány bíle, meze se vašim nápadům nekladou. V případě, že vaše zdi zdobí barevné prvky, zkuste s nimi sladit i vaše postelové vybavení.

 

Záclony jsou třeba

Velmi důležitý prvek, který by v žádném pokoji neměl chybět, tvoří záclony. Ty navodí správnou atmosféru bezpečného domova a přidají vám taky na pocitu soukromí. Vyberte si klidně více druhů záclon do zásoby a měňte je dle chuti.

 

Polštáře kdekoliv

Různé dekorativní polštářky dokáží byt neuvěřitelně zútulnit. Vybírejte polštáře maximálně dvou barevných kombinací a podobných odstínů. Po pokojích je pak už rozmístěte podle libosti.

 

Fotografie pro lepší den

Jakékoliv fotky a vzpomínkové předměty z různých akcí teprve udělají z nějakého bytu ten VÁŠ. Nezapomeňte si jimi vyzdobit alespoň některá místa, která vám budou vaše šťastné okamžiky připomínat. Jak? Hlavně kreativně! Jsou vaše stěny prázdné? Za hřebíky připevněte pár šňůrek a ne ně pomocí ozdobných kolíčků připněte své vzpomínky.

 

Více míst na sezení

Máte klasickou pohovku v obýváku, židle u jídelního stolu, tak co víc byste potřebovali? Pořiďte si ještě nějaké speciální předměty, na nichž budete moci relaxovat. Pokud se vám do pokoje nevejde křeslo, můžete místo něho koupit sedací vak. Seženete ho snad v každé barvě, která vás napadne. Správně vybraný vak probudí celý váš byt. Výborně se hodí i do dětského pokoje.

 

Alespoň malá knihovnička

Je jisté, že lidé v současné době čtou mnohem méně než dřív. Alespoň pár oblíbených knih ale přeci jen máte, ne? Neschovávejte je a vytvořte si v obýváku či ložnici polici s knihami. Přidat k nim můžete i vázu s čerstvou květinou. Pokud máte v kuchyni dostatek prostoru, vybudujte si speciální knihovnu i tam. Odkládejte do ní veškeré kuchařky i vaše domácí recepty, ať je máte při ruce pokaždé, kdy je budete potřebovat.

 

Světlo

Obecně platí, že čím více je v pokoji světla, tím lépe na nás místnost působí. V některých pokojích však zvýšení přísunu denního světla není možné, a tak je nutné poradit si jinak. Opatřete si kromě klasických světel malé bodovky či LED osvětlení. Seženete například úzké pásky LED světýlek, které umí zářit hned v několika barvách. Službu vám prokáží taky obyčejné svíčky všech tvarů a velikostí, které pobyt v každém pokoji zpříjemní.

 

Co schází v pokoji vám? Na nic nečekejte a proměňte svou domácnost v útulné a neobyčejné království.

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *