Malý Vietnam v Praze

Máte zájem dozvědět se něco o naprosto odlišné a zajímavé kultuře? Poznat, jak se žije v zemích Dálného východu? Zavítejte do Vietnamu! Nebojte, nebudete muset cestovat daleko, neboť Malý Vietnam na váš čeká v Praze. Prožijte neobyčejný zážitek v trochu jiné komunitě. Nevydávejte se na průzkum sami. Pokud chcete, aby vám nic neuniklo, určitě popřemýšlejte o možnosti Sapa Tripu, v rámci kterého vám ti nejlepší průvodci a znalci vietnamistiky ukáží to nejlepší z celé Sapy.

Navštivte Sapu, takzvané město ve městě. Jedná se o vietnamské velkoobchodní a kulturní centrum, někdy je přezdíváno taky jako Pražská Hanoj.

Celý komplex byl založen na přelomu století, kdy nahradil tehdy poměrně slavné drůbežářské závody. Na místě začalo vznikat malé tržiště, později se rozrůstalo a dnes již zde stojí celá ,,asijská čtvrť”. Její vývoj však nestojí, ale neustále pokračuje.

Tržnice Sapa v Praze se v současné době může pochlubit rozlohou třiceti pěti hektarů, na které pracuje a podniká kolem sedm tisíc lidí.

Místo není vyhledávané jen lidmi, kteří touží poznat fungování vzdálené kultury, je taky velmi důležité pro přistěhovalce z Vietnamu. Ti zde seženou pomoc při orientaci ve městě, mohou si zde vyřídit pojištění nebo poprosit o zajištění letenek zpět do své země. V komplexu najdou třeba i vietnamskou školu s celodenním provozem. Ta však neslouží pouze Vietnamcům, kteří neumí česky, ale naopak i dětem, které se narodily tady u nás a chtějí se naučit alespoň základy svého jazyka.

 

 

A co zde čeká hlavně na návštěvníky Sapa Tripu? Není toho málo.

Prohlédnete si tradiční oblečení z Asie, poznáte, jak vypadá tamní móda. Průvodci vám ukážou, jak vybírat vhodné cizokrajné pochutiny.

V rámci návštěvy budete mít možnost ochutnat pravé jídlo z Vietnamu, které je součástí Sapa Trip programu s obědem.

Nebudete ochuzeni ani o návštěvu buddhistického chrámu. Narazit zde můžete dokonce na mnichy v tradičním hnědém šatstvu. Prohlédnete si místní uctívanou ikonu Buddhy. Dolní část chrámu je určena převážně na dekorování obětních darů Buddhovi, které tvoří nejčastěji vonné svíčky a tyčinky, ovoce nebo květiny. V patře se pak nachází tradiční modlitební místnost.

Zakladateli celého programu Sapa Trip jsou Mai Ngoc Minh a Nguyen Manh Tung. Přivedli do Prahy pravého ducha vietnamské komunity a chtějí, abyste ho poznali také. Neváhejte se zúčastnit.

V Sapě mimo jiné narazíte na nahrávací studio a taky redakce vietnamských časopisů a jiných periodik. Součástí komplexu jsou i herny nebo kulturní sály, do kterých se vejde více než osmset lidí. Zde se konají ty největší oslavy a taky svatby.

Součástí celého areálu jsou taky pravé vietnamské dopravní značky.

Češi vítají na místní tržiště hlavně s cílem nakoupit si zde speciální koření a taky rybí speciality, které v supermarketech obvykle nejsou k sehnání. Mnoho lidí si sem jezdí pochutnat na vietnamské polévce pho bo.

Poznejte, jak si žije místní vietnamská komunita a zavítejte do mozku i srdce celé vietnamské kultury v České republice.

Zejména v sobotu zde narazíte na velkou spoustu lidí. To sem totiž jezdí vietnamští obyvatelé ze všech koutů naší země na pravidelné nákupy.

Zaujal vás tento článek? Naplánujte si průzkum Malého Vietnamu ještě dnes.

 

 

 

 

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *