Kotníkový náramek – trend, který musíte vyzkoušet!

Náramky na kotníky jsou letos trendy.

Krásný blyštivý šperk jistě potěší každou z nás. Módní katalogy a obchody se šperky jsou tento rok přeplněné nejrůznějšími originálními šperky, mezi nimiž se objevil obzvlášť silný trend, kterým jsou náramky na kotníky. Nechte se tímto trendem unést i vy. Nabídku kotníkových náramků najdete např. na www.sperkynanohy.cz

Kotníkový náramek a jeho historie

Málokdo si uvědomuje, že náramky zdobící nohy, zejména kotníky, pocházejí už z dávného starověku. Mekkou těchto specifických šperků byl starověký Egypt, kde měly náramky zdobící kotníky společenský a rituální význam. Ženy bohatých mužů se zdobily luxusními zlatými náramky s drahými kameny, zatímco otrokyně nosily náramky kožené, či s jednoduchými talismany. Velmi rozšířené byly také v Indii, zejména jako specifická ozdoba tanečníků. Náramky na kotnících byly nejen tehdy považovány za něco velmi smyslného. V sedmdesátých letech se náramky na nohou staly základem bohémského stylu.

Kotníkové náramky jsou základem bohémského stylu.

Jak nosit kotníkové náramky

Zlaté kotníkové náramky jsou značně luxusní, proto je jejich design často velmi jednoduchý. Půvab dodávají zejména zralejším ženám nebo situacím, které vyžadují eleganci. Ideální jsou zlaté řetízky, které se hodí zejména na večírky či plesy, skvěle vypadají zejména v kombinaci s klasickými černými lodičkami. Stříbrné náramky jsou velmi mladistvé a skvěle vypadají k páskovým střevíčkům nebo letním sandálům. V létě si zase můžete užívat bláznivých náramků nejrůznějších barev.

Zlaté a stříbrné náramky v kombinaci s černými podpatky.

Kotníkový náramek vypadá výborně k minišatům, legínám a excentričtější ženy je dokonce nosí přes ponožky nebo punčochy. Základem je k celému outfitu zvolit náramek správné velikosti. Někdy stačí jen jemný řetízek, jindy je na místě masivnější design.

Kotníkový náramek se výborně ladí s jednoduchými lodičkami. Náramek na kotníku může mít i nevěsta.

Kotníkový náramek je ideální dárek k Valentýnu.

www.sperkynanohy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *