Kam v létě vyrazit na hory?…a v jakých botách?

Je celkem jedno, kam v létě s partou vyrazíš na hory, hlavně že to bude fičák! I přesto, že už určitě máš své plány, dovolíme si je nabourat naším tipem! Jsou jím ferraty – dobrodružné a vzrušující uměle vytvořené skalní cesty. Avšak mnohem důležitější otázkou, než kde prošoupat svou obuv je, jakou obuví vykročit létu vstříc? Víme, jaké boty tě na horách ve štychu nenechají!

Via ferraty – tak trochu „spešl“ turistika

Pokud hledáš něco výjimečného, něco, čím překročíš své hranice…jsou via ferraty tím, co bys měl/měla toto léto vyzkoušet! Ti, kteří mají pár „železných“ cest už za sebou, jistě prominou, že jim nabízíme něco, co už mají dávno v malíčku a pod palcem (pro ně určitě brzo napíšeme další článek). Ale ti, kteří na žádnou ferratu dosud nevylezli, musí uznat, že je to úctyhodný tip. Vždyť díky ocelovým lanům, skobám a žebříkům lze slézt i jinak neslezitelná místa a to nemusíte být zrovna větrem ošlehaným a pády zoceleným horolezcem. Na ferraty lze vyrazit u nás – via ferraty Nové Hamry, via ferrata Bechyně – Zářečí, via ferrata Vodní brána, ferrata Slánská Hora, via ferraty Vír a další, ale i v zahraničí – Německo, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Itálie, Francie… je jich opravdu hodně. Důležité je předem si zjistit jejich obtížnost, protože zatímco některé ferraty slezou bez obtíží i děti, jiné jsou určené pouze pro pokročilejší lezce. Nesporně důležité je i vybavení, které můžeš mít buď svoje a nebo si ho jednoduše půjčíš. K základnímu vybavení patří helma, ferratový set (skládá se z tlumiče a karabin), horolezecký sedací úvazek a rukavice a za nás ještě kvalitní boty!

Jaké boty tě na ferratě nezklamou?

Na ferratě tě může zklamat počasí, nevhodný parťák, ale nikdy ne obuv. Tu vybírej stejně obezřetně jako ferratový set. Protože pokud bude bota nepřizpůsobivá, ferraty si neužiješ. A to je ten okamžik, kdy ti musíme doporučit naši nabídku vysoce spolehlivé, dobrodružně laděné a skálopevně spolehlivé turistické obuvi Guide Tennie, která není žádnou netykavkou! Guide Tennie WMS od Five Ten si z našeho e-shopu spolehlivě vyhmátne každý polohorolezec, který na začátku dne zkrátka neřeší, jestli půjde jen na výšlap nebo si při něm i zaleze…s těmito boty může obojí! Boty Guide Tennie se nemusí přizpůsobovat terénu, to terén se přizpůsobí jim! Nabízí vzdušnost, pohodlí, perfektní hrany (vhodné právě na ferraty) a dokonalý tvar. A proto jsou boty Guide Tennie určené všem dobrodruhům, které nechávají zážitkům volný průběh. Jsi jím i ty?

 

Všechny výše uvedené boty najdete na: elementstore.cz

 

 

 

 

 

 

Zdroj: elementstore.cz

Foto: elementstore.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *