Díky odsávačce bude ucpaný nos Vašeho miminka minulostí

Malé děti, které ještě neumějí smrkat, mohou při nachlazení velice trpět. Problémy jim dělá nejen pití, ale i samotné dýchání. Doslova krizí je pak spánek.

Je zřejmé, že miminko bude všemi obtížemi, které mu způsobuje ucpaný nos, velice podrážděné a plačtivé. A to logicky jeho potíže ještě zhorší. Řešením je vhodná odsávačka hlenů, která je k dětskému nosíku citlivá a pomůže z nejhoršího. Měla by tedy patřit do základní kojenecké výbavy.

  • Kromě nepříjemných prožitků přináší ucpané nosní dutiny také zdravotní riziko.
  • Jestliže postoupí hlen hlouběji do ušních nebo nosních dutin, pak se může rozvinout zánět.

Jemné a šetrné řešení

Na našem trhu je hned několik typů odsávaček hlenů . Pro domácí použití jsou vhodné elektrické odsávačky napájené ze sítě (Armoline, Miniaspiret Cami), které jsou vybavené sací lahví s pojistným ventilem, silikonovou hadicí zakončenou sací špičkou se STOP-VENTILEM. K dispozici je i mikrobiologický filtr a 2–5 ks odsávacích kanyl. Tyto odsávačky mohou používat všechny věkové kategorie.

  • Další možností je odsávačka Muky, která je určená k přerušovanému odsávání nosního hlenu a sekretu zejména u kojenců a malých dětí. Tento typ odsávačky je velice oblíbený zejména díky dvěma výměnným hlavicím, které si zvolíte podle velikosti nosních dírek. Přístroj je jemný a tichý a zjistí dítěti klidný spánek a zdravé dýchání po celou dobu trvání obtíží. Tato odsávačka je napájena pomocí alkalických baterií, proto je možné její využití i v terénu.

Speciálně pro miminka a batolata je vyvinuta nosní odsávačka Cleanoz. Na jejím vývoji se podíleli lékaři ORL. Jedná se o bateriový výrobek, který je tedy možné brát i na cesty. Tuto odsávačku lze využít nejen při klasické rýmě, ale také při laryngitidě a alergických reakcích. Použití je rychlé, snadné při zajištění hygienických předpokladů.

  • Nejmenším typem na evropském trhu je odsávačka Clario Basic, která je lehká a disponuje madlem, které umožňuje snadnou manipulaci. Napájení je řešeno přes síťový adaptér.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *