Čtení knih prospívá každému – zlepšuje třeba paměť nebo koncentraci. Ponořte se do magického světa DIVNOLESA!

Vydat se na nekončící dobrodružství, při kterém je možné i nemožné, zažít romantiku s okouzlujícím hrdinou, odhalit vraha nebo se vrátit do minulosti. Z hlediska dějové stránky prožijete díky knihám nespočet různorodých příběhů. Jaké další výhody má čtení? Tip na dobrou audioknihu? Vše se dozvíte v našem článku.

 

Čtení stimuluje mozkovou činnost. Některé knihy dokáží vtáhnout čtenáře do děje takovým způsobem, že pak prožívá události stejně tak silně, jako hrdina příběhu. Vědci na základě výzkumů došli třeba k tomu, že při čtení slov pojmenovávajících pohyb či jiné tělesné akce pracuje část pohybové mozkové kůry. Dochází k její stimulaci a díky tomu je schopna lépe pracovat tehdy, když člověk vykonává reálný pohyb. Při čtení může docházet například taky k aktivaci chuťových buněk. Čtením samozřejmě rozvíjíte svou fantazii.

 

Při čtení knih je nutné pamatovat si jména hlavních postav, mít přehled o vlastnostech jednotlivých osob nebo o důležitých výpovědích hrdinů. Taky bez uchování děje v paměti by nás knížka jen těžko bavila. Toho, co si během čtení knihy musíme zapamatovat, vůbec není málo. Uvědomili jste si, jak hodně vlastně mozek při této odpočinkové činnosti pracuje? Dokonce se ukázalo, že lidem, kteří čtou, hrozí mnohem menší riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou.

 

Máte problém s koncentrací? Pak vás právě kniha soustředění naučí. Pokud čtete příběh, který vás upoutal, jistě nebudete chtít vnímat okolí, ale sledovat jen vývoj dějové linie vyprávění. Časem přijdete na to, jak jednoduché je odstřihnout se od okolí a soustředit se na jednu činnost.

 

Kniha je taky zabíječ stresu. Pokud potřebujete zapomenout na problémy, otevřete si poutavou publikaci ideálně s napínavým dějem a rázem začnete myslet na svého hrdinu. Kniha vás taky poměrně rychle dokáže uklidnit. Pokud trpíte vysokým tlakem, který je nejčastěji způsoben rozčílením, vyzkoušejte příjemnou knižní pomoc. A pozor! Ukázalo se, že kniha vás hodí do pohody třikrát rychleji než televize.

 

Že musíte pro nabytí nových vědomostí číst odbornou literaturu? Nesmysl. I každé populární dílo vašeho oblíbeného žánru vám ledacos dá, možná si to ani neuvědomíte. Poznáte nový kraj, dozvíte se zajímavá moudra, která se vám třeba budou jednou hodit. Za připomenutí stojí taky to, že literatura prohlubuje slovní zásobu. Lidé, kteří čtou, se mohou pochlubit mnohem lepšími vyjadřovacími schopnostmi než ,,nečtenáři‘‘.

 

Důvodů, proč se vyplatí alespoň jednou za čas knihu otevřít, je víc než dost, jistě byste lehko našli další. Pokud vybíráte novou knihu, pozastavte se nejprve u jejího žánru. Máte rádi sci-fi nebo dáte přednost romantice či knize s historickou tematikou? Na knižním trhu najdete jistě kombinaci všeho, co se vám líbí. Nemáte moc času na čtení, ale přesto byste si volné chvíle nějakým příběhem zpestřili? Pak vás jistě nadchnou mluvené knihy, které se v současné době stávají čím dál oblíbenější.

 

Pokud hledáte originální příběh, ve kterém se mísí realita s fantazií a iluzemi, zamiřte na autorský web rafaelsanty.eu. Autor Rafael Santy po úspěšné knize GHARMEN vydává poutavou trilogii DIVNOLES. Poznejte tajemné světy a zejména vypravěče Bohouše, žvanila, ochlastu a lenocha, který nesedí nikde jinde než v hospůdce kousek od Divnolesa, ve které taky začíná celý příběh. Pokud vás tato krátká prezentace kniha zaujala, můžete kromě zmíněného odkazu navštívit taky youtube kanál Rafael Santy, kde se o knize dozvíte víc.

 

Všechny díly DIVNOLESA si již nyní může stáhnout jako e-knihu. Pokud se na web jen zaregistrujete, můžete si přečíst ukázky, ale také si poslechnout hned tři kapitoly AUDIOKNIHY GHARMEN ve formě čtyř audio souborů oboje zcela zdarma a tak zjistit, zda je kniha pro vás tím pravým poslechem nebo vhodným čtením. K registraci stačí vyplnit váš e-mail. Otestujte výhody audio knih, které můžete poslouchat třeba i při cestě do práce.

Jeden myslel na “Čtení knih prospívá každému – zlepšuje třeba paměť nebo koncentraci. Ponořte se do magického světa DIVNOLESA!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *