Barevný svět podle Feng Shui

Tradiční čínské učení Feng Shui tvrdí, že barvy na člověka nepůsobí jen prostřednictvím emocí, ale projevují se taky v rámci tělesném nebo spirituálním. Napadlo by vás, že barvy dokážou ovlivňovat krevní tlak či frekvenci dýchání? Že umí aktivovat energetická centra na těle, takzvané čakry? Barva patří do skupiny prvních podnětů, které vnímáme při vstupu do místnosti nebo třeba při seznamování. Pro každého jedince je podstatné, aby byl neustále obklopen vhodnými a pro osobnost příjemnými barvami.

 

Feng Shui upřednostňuje přírodu, a tak všechny základní barvy přisuzuje pěti nejdůležitějším elementům. Za dřevem stojí hnědá a zelená. Červená, oranžová a žlutá symbolizují oheň. Zemi náleží odstíny žluté a béžová. Šedá a bílá barva reprezentuje kov, u vody stojí samozřejmě modrá a taky černá.

 

Každá barva zvlášť vyzařuje jisté vibrace. Přináší dobrou náladu, dodává energii nebo naopak zlepšuje kvalitu spánku a podporuje rychlé usínání. Jak s barvami pracovat v rámci bydlení nebo třeba v případě oblékání? Naučte se využívat jejich sílu.

 

Mezi barvy, které přispívají k aktivitě jedince patří červená, oranžová, žlutá, zlatá, bílá a taky růžová. Jedná se tedy o teplé barvy. K opozitním uklidňujícím odstínům patří modrá, fialová a stříbrná. Že chybí zelená a fialová? Máte pravdu, tyto barvy se nejčastěji vyčleňují z obou skupin a tvoří vlastní složku neutrálních barev. A nyní se už pojďme podívat na jednotlivé charakteristiky.

 

Bílá je podle Feng Shui barvou úplně nejvyšší, známkou božství, čistoty, nevinnosti a dokonalosti. Bílá nedráždí, naopak uklidňuje. Tato barva podporuje myšlení. Rádi ji mají lidé upřímní. Pokud máte v některém pokoji málo světla, volte bílé dekorace. Rozzáří pokoj a dodají mu pozitivní energii.

 

 

Černá barva symbolizuje autoritu a serióznost. Proto je vhodné vyzbrojit se zejména na pracovní či jinou formální schůzku alespoň částečně černým outfitem. I bižuterie s černými prvky vám dodá na profesionalitě. Černá barva taky značí nepoznanost a záhadnost.

Červená barva je zdrojem aktivity a energie. Na druhé straně neprospívá jedincům, kteří trpí nervózními náladami. Červená dokáže rozproudit krev v žilách a zahřát. Co se týče oblečení, je známkou nejen extravagance, ale taky odvahy a zejména sexuality. Přitahuje opačné pohlaví. Proč by jinak ženy tak rády nosily červené spodní prádlo?

 

Oranžová barva se hodí pro ty, kteří se snaží o to, aby byli oblíbení. Symbolizuje přátelskost, otevřenost nebo přívětivost. Tato barva se dá skvěle využít v rámci oblečení. Bude z vás sršet optimismus a pohoda.

 

Žlutá barva je též symbolem pozitivní energie. Feng Shui tvrdí, že barva napomáhá myšlení a taky podporuje soustředění.

 

Fialová barva nutí přemýšlet, je symbolem moudrosti. Mezi její hlavní vlastnosti patří taky to, že prohlubuje city. S fialou je dle Feng Shui nutné zacházet opatrně. Jedná se o nejnebezpečnější barvu, která ovlivňuje duši.

 

Modrá je barvou klidu, lehkosti a bezstarostnosti. Dobře ji využijete v ložnici. Oblečte své peřiny do modrého povlečení, které podpoří vaše sny.

 

Zelená především zklidňuje mysl a udržuje člověka v pohodové náladě. Tato barva se hodí do každého pokoje. Pokud chcete ozvláštnit nějakou z místností využijte dekorace v zelených tónech. Skvěle poslouží například v obývacím pokoji, respektive tam, kde obvykle posedáváte s návštěvou. Uvolní atmosféru a podpoří důvěru.

 

Vnímáte sílu barev kolem sebe? Vyberte si ty správné doplňky do domácnosti nebo třeba nové originální oblečení v e-shopu mikaton.cz. Internetový obchod Mikaton funguje od roku 2017, aktuálně má celkem 24129 kusů zboží skladem. Nakupte ještě dnes a využijte nabídky dopravy zdarma pro objednávky od 1000 Kč!

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *