Aby se vám mobil na dovolené nevybil aneb JAK VYBRAT POWERBANKU?

Letošní léto vyloženě přeje dovoleným po horách, lesích, kempech a rybnících. A i když je příroda ohromující, jedno jí schází. Elektrické zásuvky. Aby se vám mobil nevybil v ten nejméně vhodný moment, existuje skvělé řešení: přenosné externí zdroje neboli POWERBANKY. Díky této zásobárně energie můžete mít bez problémů celý den zapnutou v mobilu turistickou navigaci a ještě udělat spoustu krásných fotek a videí na památku.

 

 

 

Jak se používá powerbanka?

Možná si klepete na čelo a říkáte si, jestli je potřeba něco tak samozřejmého vysvětlovat. Jenže ono to s těmi powerbankami může být složitější, než se na první pohled zdá. Nedávno se oblíbeným reklamním dárkem „zdarma“ se staly právě i powerbanky. Jenže jak už to tak u věcí zdarma bývá, naprostá většina těchto věnovaných powerbanek s reklamním potiskem byla velmi nekvalitní a s nízkou kapacitou. Lidé se pak divili, k čemu ty powerbanky vlastně jsou, když ani jednou pořádně nedovedou nabít mobil. A tady začíná naše první rada. Vyberte si powerbanku s pořádnou kapacitou, pak už stačí powerbanku jen dobít v elektrické síti a vzít s sebou kamkoliv na výlet. Až bude potřeba, připojíte váš mobilní telefon místo do elektrické zásuvky – do powerbanky a mobil se začne dobíjet.

 

Podle čeho vybírat powerbanku?

Zkuste potlačit první touhu: vybírat powerbanku podle vzhledu. Sice věci, které nás obklopují, by se nám měli líbit, ale v tomto případě doporučujeme o něco více upřednostnit funkčnost. Zohledněte zejména tyto parametry:

  • Jakou kapacitu má powerbanka mít? Doporučujeme powerbanky s kapacitou 5000mAh a výše, ty váš mobilní telefon dobijí do plna (některé i vícekrát)

 

  • Má mít powerbanka displej? Záleží na vás, když má displej, bude se vám na powerbance zobrazovat na kolik procent je powerbanka nabitá. Docela se tato funkce hodí.

 

 

  • Jaký má powerbanka typ konektoru? Nezapomeňte vybrat takovou powerbanku s vhodným konektorem pro váš mobil. Fajn je, když powerbanka má třeba i konektorů více (můžete s ní nabíjet více zařízení, třeba tablet, mobil i bezdrátová sluchátka).

 

  • Podporuje powerbanka rychlonabíjení? Pokud máte mobil, který podporuje funkci rychlého nabíjení, doporučujeme i powerbanku s touto funkcí.

Zajímá vás o powerbankách více? Chcete vědět, jak spočítat kolikrát jaká powerbanka nabije váš mobil do plna? Koukněte na http://www.promobily.cz, do sekce POWERBANKY, kde dole pod produkty najdete článek, který se powerbankám věnuje podrobně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *