Zimní a podzimní móda posledních let

Jaké jsou trendy dnešní doby? Držíte linku se současnými hity? V tomto článku se dozvíte něco o trendech, které vám poslouží nejen v jednom ročním období.

Opět v kurzu jsou dámské overaly. Původně se jednalo o pánský druh oblečení, který se ženám zalíbil už v 70. letech minulého století. V té době se však nosily kousky, které spíše připomínaly kombinézu. Po nějaké době byl tento druh oděvu zapomenut a do světa odívání pronikl až kolem roku 2010, kdy známí návrháři začali opět navrhovat vrchní a spodní díly, převážně s krátkými nohavicemi, spojené v pase. Postupem času obchodní řetězce začaly prodávat overaly propracované, krátké i dlouhé. Nyní je velkým trendem společenský overal. Jedná se o komplet z pevného a kvalitního materiálu, který je obvykle zdoben doplňky na látce, lesklým páskem a nebo je zajímavý tím, že střih je ušit tak, aby ženě vynikla celá (holá) záda. Pokud chcete vykouknout z davu a zároveň si připadat sexy a přitažlivě, tak neváhejte a začněte po nějakých overalech pomrkávat. Můžete zvolit teplejší materiál a využít overal jako podzimní dámské oblečení. Když k overalu přidáte doplňky, budete neodolatelná.

K dlouhému overalu se budou krásně hodit polobotky. I kdybychom se měli vrátit zpět do historie, těžko bychom asi odhadovali, jak to bylo se vznikem polobotek a jaké boty se za polobotky už daly považovat. Nesporně můžeme říci, že tvar polobotek měly už šlechtické boty, vzniklé někdy v 9. století, ale také boty na nákresech ze starého Říma. Opusťme tedy raději historii a pojďme se podívat do současnosti. Polobotky jsou lehce formální boty, které se hodí ke kalhotám. Samozřejmě ladí i s dámským oblečením, avšak ženy si je opět ,,půjčily‘‘ od mužů. Obdobou polobotek jsou mokasíny. Za ně bezesporu můžeme děkovat Indiánům. Dámské mokasíny a polobotky jsou boty velmi pohodlné, a tak je bez pocitu bolavých nohou můžete nosit celé dny. Nejlepší je vybrat si boty z pravé kůže, která se noze sama přizpůsobí a bota se vyformuje přesně na vaše chodidlo.

full_img_812949Abychom neopomněli na zimní dámské oblečení, tak se nyní pozastavme u velkých šál. Aktuálně ,,letí‘‘ šály všelijakých vzorů. Nejčastěji jsou vyráběny a nošeny kostkované. Tyto šály mají výhodu v tom, že nejen tvoří dokonalý módní doplněk, ale i poslouží ve velké zimě. Šál můžete v teplejších dnech nosit jen přehozený například přes kabátek. Když přijde zima, stačí šálu párkrát omotat kolem krku. Ten pak bude dokonale ochráněn proti nastydnutí. Navíc velkou šálu můžete využít jako pončo, které dodá vašemu outfitu eleganci a zároveň osobitý styl. Pončo můžete převázat tenkým páskem, který by bylo vhodné sladit s botami nebo kabelkou.

Nyní už vám nezbývá nic jiného, než jít nakupovat. Navštivte e-shop answear.cz, který nabízí nejen Mango oblečení, ale celou řadu doplňků a bot. Ať už budete vybírat na podzim nebo zimu, španělská značka Mango vám nabídne obojí. Navíc můžete načerpat spoustu inspirace pro letošní zimní sezónu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *