Velký úklid šatníku

Že váš šatník už vůbec nemůže dýchat? Podlamují se jeho police, oblečení a kabelky nemáte kam dávat? Udělejte si půl dne čas a připravte se na velký detox šatníku! Jak postupovat při třídění skříně s oblečením a doplňky? Co si nechat a co určitě vyhodit? S námi velkou šatníkovou čistku zvládnete hravě. Stačí se řídit našimi radami.  

 

Základní pravidlo říká, že pokud jste nějaký kousek oblečení neměli na sobě více jak rok, měli byste se ho zbavit. Říkáte si, že šlo jen o náhodu? Pak si dané kousky připravte navrch skříně a sledujte, zda nyní budete mít chuť vzít si konkrétní oblečení na sebe. Pokud se bojíte některé věci na sebe vyhodit nebo máte pocit, že vám budou chybět, můžete nejprve udělat drobný test. Vyřazené oblečení prozatím vložte do boxu, který uschovejte ve skříni. Pokud si na dané oblečení dva měsíce nevzpomenete, můžete ho opravdu zlikvidovat.

 

Schováváte si některé oblečení jen z nostalgie a už vám vlastně vůbec některé kousky nesedí? Zbavte se ho! Pokud byste takto postupovali s každým oděvem, za chvíli byste se nevešli domů. Oblečení starého designu zlikvidujte, uchovat ho můžete jako vzpomínku na vaší oblíbené fotografii z konkrétní akce. Nechte si pouze pár věcí, ke kterým máte opravdu citový vztah.

 

Doma nemějte žádné kousky oblečení, které mají vady. Pokud se vám roztrhlo oblečení, které zašité nevypadá úplně vřele, raději ho vyměňte za nové. Jestliže má třeba vaše kabelka poničený popruh crossbody, vyměňte ho za nový, nebo tašku noste v ruce. Špinavé a zničené doplňky i samotné oblečení dokáže pěkně shodit image.

 

Pryč taky s nekvalitními materiály a špatnými velikostmi! Nepadnoucí tričko nebo kalhoty nesedícího střihu? Kupte si nové, ty současné již nevytahujte.

 

Sami jste už jistě přišli na to, že oblečení typu ,,do toho zhubnu‘‘ už zřejmě nevyužijete. Nestresujte se věcmi, do kterých už se nevejdete.

 

Pokud máte v oblibě uchovávání starších kousků určených na procházky po lese, na chalupu nebo na venčení psa, mějte takových věcí doma maximálně jeden šuplík, zbytku oblečení se zbavte. Akorát vám zabírá místo a s těmito věci stejně žádnou parádu neuděláte.

 

Vrátí se některé kousky do módy? To neví jistě nikdo. Možná nošení dané věci bude v módě i další rok nebo se vrátí zpět až za deset let. Je nesmysl na to čekat. Stejně pak budete toužit po zbrusu novém fashion kousku a na svůj starý uchovávaný zapomenete.

 

Zmizí vám z šatníku dost věcí, že? I když se článek primárně zabýval věcmi, které je vhodné z šatníku vyřadit, určitě stojí za to shrnout si taky základ, kterého se nevyplatí zbavovat. Níže zmíněné kousky si v šatníku uchovejte.

 

Kabelky

 

I když se vám jedna z vašich kabelek okoukala, nezbavujte se ji. Klasické dámské i pánské tašky nikdy nevyjdou z módy. Že nějakou kabelku zrovna nenosíte, neznamená, že ji nevyužijete za pár měsíců. Tašky na notebook, psaníčka, crossbody, všechny krásky ve svém šatníku uchovejte.

 

Doplňky

 

Všechny druhy šperků, hlavně těch cenných, ponechte doma. Můžete je předat další generaci nebo je využít v následujících letech. Zlato ani stříbro se prodávat nevyplácí. Další doplňky jako korálky, přívěsky na kabelky a jiné o zdoby jistě taky ještě někdy využijete. A navíc šperky oproti oblečení zaberou mnohem méně místa.

 

Značkové věci a univerzály

 

Značkové oblečení je obvykle kvalitní i pohodlné. Je taky možné, že jednou bude mít ještě větší hodnotu než nyní a třeba se logem luxusní značky budete chtít pochlubit. V kombinaci s novým módním hitem bude váš značkový kousek jistě vypadat přepychově.

 

Jednobarevná basic trička, tmavé džíny, saka nebo zimní výbavu a další nezbytnosti si doma, pokud jsou v dobrém stavu, ponechte také. Jde o univerzály, které se vám jistě budou jednou za čas hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *