Správné ošetření vlasů

Asi každý z nás by chtěl mít krásné, lesklé a zdravé vlasy. Po létě ale máte pocit, že vaše vlasy jsou přesušené, lámavé a bez lesku. V létě na vaše vlasy působí řada nepříznivých vlivů. Jedním z nich je UV záření, které vlasy vysušuje a láme. Dále pak je to slaná voda, která váš vlas otevírá a tím dochází ke zvýšenému vymývání barvy. A v neposlední řadě na vaše vlasy působí sluníčko, které je šisuje a vlasy ztrácí lesk a sílu. Podobně jako v létě vaše vlasy trpí i v zimě. Například přecházení ze zimy do tepla a opačně, nošení pokrývek hlavy, které vlasy utěsní, vlasy se rychleji mastí a nedrží žádný tvar. Při velkém mrazu přestávají fungovat mazové žlázy a váš vlas nemá z čeho čerpat a vysychá. Vlhkost ztrácí tedy i vlasová pokožka a mohou se vám začít tvořit lupy. Aby nedocházelo k těmto situacím, které vaše vlasy poškozují je potřeba začít s jejich péčí. Jde zejména o správné používání kvalitních přípravků. Proto byste měla začít se správnou péčí právě teď, kdy je ten vhodný čas vlasy oživit a dát do pořádku. Dovolte mi tedy, abych vás seznámila s řadou značky Redken a vysvětlila vám, co se děje s vaším vlasem a jak vám daný produkt prospěje. Svůj oblíbený svetr také neperete v přípravku na nádobí. Dopřejte svým vlasům správnou a kvalitní péči. Diagnostikujte své vlasy sama nebo se poraďte se svým kadeřníkem. Správné určení problému a volba vhodné péče je klíčem ke krásným vlasům.

image003

image005

Redken Extreme – Vlas vypadá křehce a tupě, neleskne se, ztrácí pružnost a špatně se češe. Pokud vaše vlasy prošly chemickými úpravami (barvení, trvalá) přicházejí o vlhkost, a proto se vysušují a křehnou. Používáte-li tepelné nástroje jako je kulma, fén, žehlička, na vaše vlasy působí teplo a odebírá vlasům látky, které potřebuje – vodu, tuky a tmel, který je v první vrstvě vlasu. Důsledkem jsou roztřepené konečky a vaše vlasy postrádají lesk. Poškození vlasů se projevuje ztrátou proteinů. Extreme obsahuje INP (Interlock Protein Network) který do vašeho vlasu dodá dávku proteinů a tím opravuje vlas zevnitř i na venek. Šampon obsahuje nový keralink, to je specializovaný protein, který váže ve vlasu vlhkost a zároveň posiluje vlas hluboko uvnitř vlákna. Amino kyseliny a protein  vytvářejí iontové vazby s vlasovým keratinem, obnovují tím ochrannou vrstvu vlasu a zlepšují texturu. Dále obsahuje látky, například 18-mea, které vlas obalí. Vlas se stává lesklejším a odolnějším. Pokud vlasy budou vyživené už zevnitř vlasu budou více pružnější, pohyblivější a budou působit zdravým dojmem.

image007

Redken Body Full – Pro jemné nebo normální vlasy, kterým dodá antigravitační objem. Obsahuje stylingová polymery, které dodají vlasům fixaci, Váš účes bude držet objem i tvar. Uhlohydráty obalí každý pramen a nejen že napomohou zvýšit hustotu a objem, ale vašemu vlasu dodají i mimořádnou výživu. I v tomto šamponu se do vašeho vlasu dostanou proteiny, které dodají vnitřní sílu a zpevňují strukturu vlasu, a to napomůže k držení objemu.

 

image009

Redken Color Extend Magnetics – Když vlasy barvíte, barva proniká do vlasu a usazuje se tam. Látky v barvě vlas vysušují. Chemické látky obsažené v barvách na vlasy mohou zbavit kutikulu vrstvy F, což je přirozená ochranná lipidová vrstva vlasu, která slouží jako přirozené pouzdro chránící proti poškození, takže barvené vlasy mohou být náchylnější na lomivost. Nesprávnou péčí po barvě zůstává vlas otevřený a barva se rychleji vymývá. Kvůli tmelu, který vlas ztrácí, přichází i o lesk. Produkty pomáhají chránit barvu. Obsahují UV filtry, které vlas ochraňují proti ztrátě barvy. Pečující silikony vlasy obalí a tím zachovají svěžest barvy. Aby se vlas po barvě vyživil, obsahuje šampon aramidy, které proniknou hluboko do vlasu a vyživují ho zevnitř. Pokud vlas bude zdravý, lépe na něm barva drží, vlasy budou lesklé bez příznaků lomivosti.

image011

Redken All Soft – Pro suché a jemné vlasy. Vlas ztrácí různými úkony film, který udržuje správnou vlhkost a rovnováhu ve vlasu, potom je matný, má drsný povrch a dá se špatně česat. Nemusí to být chemické úkony ani působení tepla. Stačí běžné denní česání, nošení gumiček či sponek. Také záleží na ročním období. Čím je teplota vzduchu nižší, tím míň je vlhčí. Vlas ztrácí svou vlhkost i Hydralipický film, který tvoří bariéru kolem vlasu a chrání ho před nepříznivými vlivy. Pokud je váš vlas suchý a lámavý, tak mu tento film musíte znovu dodat. Protein keratin je narušen, zvyšuje se pórovitost vláken a vlasy jsou vysušené. All Soft vrátí vlasům jejich pružnost a bude je udržovat hluboce vyživené. Produkty obsahují INP, který vlasu navrátí proteiny, tím zmírní pórovitost a vyživí vlas zevnitř i navenek. Obsahují keralink, specializovaný protein, který váže ve vlasu vlhkost a posiluje vlas uvnitř vlákna. Amino kyseliny a protein vytvářejí iontové vazby s vlasovým keratinem, obnovují tím vlas, zlepšují texturu a vlas je pak na dotek jemnější. Hlavní složkou je arganový olej, který obsahuje Omega-6 deriváty, které pronikají hluboko do vlasu a dodávají potřebné lipidy, díky kterým je vlas hebký.

 

Argan-6 : Multi-péče na bázi oleje tvořena na bázi fair trade, která intenzivně vyživuje a chrání poškozené vlasy. Je možné dávat na suché i mokré vlasy.

 

Redken Curvaceous

image013

Jak už název napovídá, jedná se o produkt na vlasy vlnité nebo kudrnaté a po preparaci. Tyto vlasy bývají krepaté a suché. Bývají pórovitější než vlasy rovné, a jsou choulostivější. Potřebují dostatek hydratace.

Tento produkt má schopnost hydratace a anti-frizz obsahuje kokosový olej a elastapol. Kokosový olej vlas hydratuje a tím předchází krepatění, se správnou hydratací se vlas stává lesklejší. Elastapol  aktivuje a definuje vlny, zajišťuje tvarovou paměť, čímž také zabraňuje krepatění. Dále obsahuje, Oleo-Amido, které obnovuje poškozená místa mechanickými úkony a doplňuje přírodní lipidy. Také i tento šampon obsahuje proteiny, které vlas vyživí a chrání před dalším poškozením. Produkty z této řady obnovují vlas, posilují, chrání před lámáním a doplňují přírodní lipidy.

image015

Redken Smooth Lock – Velmi suché a drsné vlasy, které jsou nepoddajné. Používáte-li teplo, vlas ztrácí lesk, přichází o tuky, tím zůstává otevřený, a proto je drsný. Smooth Lock obsahuje Kandelilový vosk, který pomáhá vlas uhlazovat a makadamský olej. Na závěr Kationové rafinéry, které suchému vlasu zabraňují krepatění, přitahují, neutralizují statické náboje a zabraňují dvojnásob krepatění. S touto řadou se vaše vlasy stanou snadno upravitelné, lesklé a hebké.

image017

Redken Blonde Glam – Pokud máte blond vlasy ať už barvené nebo svoje, měli byste blond odstín podporovat. Tyto vlasy často „šednou“ a žloutnou. Blond Glam obsahuje proteiny pro oslabenou strukturu a jsou pak snadněji upravitelné a plné síly. Lesklá slída pro oslnivý lesk, který vlasům vezmete barvou nebo odbarvením. Grapefruitové a heřmánkové výtažky, které blond barvu oživí a poté barva nešedne. Nakonec výtažky ze slunečnicových semínek s UV filtrem, které váš vlas chrání před UV zářením.

image019

Redken Scalp Reilef

Co dělat když se objeví lupy a mastná pokožka? Vlasová pokožka je na povrchu viditelně zarudlá?

Může se stát, že se pod čepicí vlasy i pokožka zapaří a pak se více mastí nebo se naopak na mrazu vysuší a vznikají lupy. Proto jsou tu produkty  Redken Scalp Reilef – Soothing Balance, Dandruff  Control, Oli Detox

Soothing Balance:

– jemná profesionální úleva od přecitlivělosti vlasové pokožky.

–  čím více je zarudnutí patrné, tím více podrážděná a citlivá je vaše pokožka

– výtažek z eukalyptu pro uvolnění pnutí. Dále výtažek z lékořice pro utišení a zklidnění. Na závěr zajišťuje prodyšný film pro jemnou ochrannou péči

Dandruff  Control:

–  mocný profesionální boj proti lupům

–  pyrihione zinek bojuje proti lupům a zamezuje jejich tvorbě. Glycerin pro hydrataci vysušené pokožky. A pro zklidnění a očištění levandulový výtažek

Oil Detox:

– účinná, profesionální úleva od mastné vlasové pokožky

–  obsahuje mikro-houbičky pro vstřebání přebytečného mazu. Také výtažek z citronu pro očištšní mastné pokožky a Lapacide pro vyrovnání pH

Pokud jste se rozhodla, že svým vlasům dopřejete kvalitní péči, měla byste nejdříve u svého kadeřníka žádat Chemistry Systém. O co se jedná? – Systém vybudovaný na silném množství proteinů a vody. Jedná se o intenzivní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Chemistry Systém pomůže klientce dosáhnout vzhledu, po kterém touží. Do vlasů se dostaví správná vlhkost a proteiny, které vlasům chybí. Vlasy se regenerují už uvnitř vlasu. Chemistry Systém vydrží ve vlasu 6-8 mytí.

Mějte krásné vlasy i v nepříznivém období

Autorka: Hana Vlčková, vlasová stylistka salonu For-All

image021

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *