Rozhovor s Vladimírem Hronem moderátorem TIP rádia

Vladimír Hron – TIP rádio,rozhovor 12.11.2013

Proč jste se stal moderátorem právě TIP rádia?

Na tomhle má velký podíl přátelství s Frantou Jeníkem, který je majitelem rádia a ten mne dá se říct “ukecával” hodně dlouho,bavili jsme se o tom a společně hledali způsob, jak mně do toho rádia zakomponovat, nakonec jsme nějaký způsob našli a teď více-méně vymezujeme mantinely jak to bude dál a tak dále, ale myslím si, že až bude rádio vysílat celoplošně, až se DAB rozjede tak jak má, tak že to bude přínos pro obě strany.

Proslavil jste se díky pořadu Šance, čím vším jste si prošel až po moderování tady na rádiu?

Čím jsem si prošel…??? ….prošel jsem si…(smích). Od Šance pochopitelně fantastickými sedmi lety v České televizi, kde jsem dělal pořady: Jsou hvězdy, které nehasnou, Hvězdy letí do století, Abeceda hvězd… Prošel jsem si skvělým obdobím, kdy nám vlastně vycházelo na co jsme sáhli, jak se říká. Možná můžu zmínit i úspěchy v anketě TýTý, protože ty byli takovým tím propustním kamenem, jestli ta práce úspěšná je, nebo není a za těch 7 let jsme celkem 4x zvítězili v této anketě, a to nepočítám umístnění na druhém a třetím místě v dalších kategoriích, takže tohle období bylo opravdu plodné, úspěšné a nastavilo určitou laťku, kterou jsem si pro příští práci stanovil a jsem rád, že jsem si tím prošel, protože to byla práce se spoustou fantastických profesionálů a poznal jsem úžasné lidi. Vlastně jsem měl tu čest spolupracovat s celým českým šoubussinisem včetně Karla Gotta, Helenky Vondráčkové, Hany Zagorové, Ivety Simonové…nechci jmenovat dál, protože to by se do toho článku ani nemohlo vejít 😉 Všechny ty dueta, které jsem natočil, všechny ty písničky, které jsem dělal, spolupráce s naprosto fantastickým režisérem Františkem Polákem a jeho týmem, to všechno mně prostě utvářelo a hlavně musím říct, že František mne hrozně moc naučil.

Máte rád improvizaci?

Improvizace je polovina mé práce.

Je pro Vás moderování na rádiu nová zkušenost?

Ne, ne, rádiem jsem si prošel ještě dávno předtím, než jsem pracoval v televizi. Mám za sebou vysílání na takových těch malých vysílačkách-okresních, ačkoliv ta první patřila pod Evropu 2, to bylo Rádio Most, posléze v Chomutově na rádiu Agara. Na konci 90.let jsem si prošel takovým tím ohněm na Frekvenci 1, takže rádio znám hodně podrobně, jelikož to bylo taky cca 6-7 let mého života.

Před lety jste začínal v Mostě jako loutkoherec. Tam tedy pramení práce s hlasem, záliba v hlase,v hlasových proměnách?

Určitě. Na loutkárně musíte používat hlavně hlas. Tam ta výrazová mimika, nebo gesta moc nepomůžou, protože před Vámi je dřevo, Vy to dřevo musíte oživit a tam je ten hlas nejdůležitější součásti toho vystoupení a zrovna právě asi tam to byla pro mně veliká škola, takový dá se říct hodně velký výcvikový tábor, který mne naučil spoustu věcí.

Slyšela jsem, že máte rád létání. Zalítáte si občas?

Zalítám si občas, dokonce se mi to povedlo velmi nedávno. Já si zalétám jednou ročně minimálně. Zrovna nedávno jsem měl jeden letecký den a právě na těch leteckých dnech si domluvím létání a vždy se tam v něčem proletím, a buď je to i s tou šanci, že si zařídím sám, protože ti kluci mi ten”knipl” skoro vždy na chvíli půjči a hrozně mně to baví. Nemám teda papíry, ale tak jako tajně si občas zalétám 😉

Na co se můžou těšit posluchači TIP rádia ve Vašem pořadu?

Můžou se těšit na humor, právě tu improvizaci, protože to je základní práce, no a chtěl bych, aby to bylo uvolněný, aby tam byla hodně zastoupená. Dál bych tam chtěl dostat hodně své práce,tzn.muziku, čili připravuji rubriky. Jak říkám, zatím je to všechno ve fázi příprav, pořad se to mění, není to nijak dáno. Zatím vysílám, co mně napadne, ale teď vznikají rubriky, které chci postupně zapracovávat, protože to rádio se vyvíjí a zatím jsme v tom”zkušebním provozu”. Ale až to bude naostro, až ty čísla budou v tisících, tak tam si pak myslím, že se do toho vrhnu po hlavě a teprve to bude mazec 😉

MŠ: Velice Vám děkuji za rozhovor i za Váš čas a přeji hodně úspěchů a hlavně věrných posluchačů.

VH: Já děkuji Vám a bylo mi ctí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *