Plastické operace intimních partií: Věnujte pozornost i těm částem těla, které jsou skryty !

V dnešní době je v plastické chirurgii možné upravit, zvětšit, zmenšit nebo vymodelovat téměř vše. Snaha po dokonalosti těla nutí ženy, aby věnovaly větší pozornost i těm částem těla, které jsou převážně skryté.  V tomto článku se zaměříme na oblast ženského pohlavního ústrojí.

  1. Úprava stydkých pysků (labioplastika)malé stydké pysky mají určitý tvar a velikost, což je vrozené. Ale u každé ženy je tento tvar i velikost jiný. Převážně se jedná o výrazné zvětšení, které je viditelné a nápadné. Bývá symetrické, ale může být i jednostranné. Rovněž věkem a vlivem těhotenství dochází k ochabování a prověšování stydkých pysků, což některým ženám přináší psychické problémy.  Tato operace je prováděna v narkóze po přesném předchozím vyměření a prokonzultování.  Používáme vstřebatelné stehy, které se samy rozpustí. Po výkonu je klientka v péči kliniky do druhého dne. Po zákroku je nutný klidový režim, chlazení a kontroly jsou v průběhu hojení. Sexuální abstinence je až do úplného zhojení.
  2. Rekonstrukce panenské blány (hymenoplastika)tento typ výkonu je stále více se rozšiřujícím trendem. Ženy chtějí opět prožít první sexuální styk spojený s krvácením. Důvody znovunabytí panenství jsou nejrůznější. Kulturní i náboženské nebo ženy chtějí jen potěšit své partnery. Celý zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá krátkou dobu. Nesložitě se upraví sliznice poševního vchodu tak, že z jedné strany poševního vchodu se přichytí k druhé straně vstřebatelnými stehy. Hymenoplastika je velmi šetrný zákrok, při kterém nehrozí žádná rizika. Po dostatečně dlouhé rekonvalescenci pociťují ženy při pohlavním styku stejné pocity jako při jejich první styku.
  3. Augmentace G Boduvelikost a umístění bodu G  (citlivá nervová pleteň ve vaginální sliznici)  se u každé ženy liší. Obvykle se nachází 3 – 4 cm od poševního vchodu, v místě odkud vystupuje močová trubice z močového měchýře. Zvětšení G bodu je ambulantní výkon, který se provádí v gynekologické poloze v lokální anestezii.  V oblasti G bodu se aplikuje buď tuk, nebo výplňový materiál. Tento zákrok může zvýšit Váš sexuální prožitek a zpříjemnit Vaše intimní okamžiky. Zvýšíme tím citlivost při styku, těsnost pochvy, snazší a kvalitnější dosažení orgasmu. Injekční zvětšení bodu G ale pomáhá i ženám se stresovou inkontinencí nebo slabým svěračem močové trubice. V tomto případě se aplikuje pod močovou trubici. Zákrok netrvá déle než půl hodiny a za 4 hodiny se může žena zařadit do běžného sexuálního života.
  4. Plastická operace hráze (perineoplastika)tento zákrok je chirurgickým řešením natržené nebo nastřižené hráze při porodu. Zákrok spočívá v sešití kožního a slizničního krytu a případně i svalů pánevního dna. Zákrok zabere cca 20 – 60 minut, provádí se v místní anestezii, úplné zhojení trvá cca 6 týdnů. Tento zákrok je možné podstoupit v delším časovém odstupu od porodu. Plastika hráze může být spojena s plastickou úpravou pochvy, bolest po zákroku je tlumena analgetiky, je nutné časté sprchování chladnou vodou a 6 týdnů sexuální abstinence.
  5. Modelace velkých stydkých pysků – tak jako u všech partií, kde se projevuje vlivem stárnutí úbytek vlastního vaziva, nebo kde toto vazivo z nějakého důvodu chybí, lze doplnit i u velkých stydkých pysků a Venušina pahorku tento nedostatek materiálem, který postupně přinutí tělo vytvořit v aplikovaném místě vazivo a žádanou oblast vymodeluje do původního nebo žádaného tvaru.  Aplikace se provádí v lokální znecitlivění vstupních bodů. Po zákroku není nutná žádná zvláštní péče. Aplikuje se vlastní tuk nebo materiál kyseliny hyaluronové.
  6. Zúžení poševního vchodu (vaginoplastika) – Plastika pochvy se provádí v celkové anestezii cca 45 minut, lékař při ní přitáhne a zpevní pochvu do původního trubicovitého tvaru. Bolest se tlumí analgetiky, stehy se obvykle vstřebají. Je třeba provádět důkladnou hygienu vlažnou vodou, a to i několikrát denně. Po 4 -6 týdnech je třeba provádět speciální cvičení ke zpevnění dna pánevního. Po zákroku může být hráz citlivá, s možností omezení sedu. Stav se podobá situaci po porodu. Operační výkon má za cíl zpevnit vaginu a tak navrátit či umožnit pacientce kvalitnější sexuální život.

Byli u nás i klientky, které požadovaly rozšíření poševního vchodu!

Untitled 1

vraspirova-0234Autor: primářka MUDr. Blanka Vraspírová

 – specialista na plastickou a estetickou chirurgii, laserovou medicínu a intimní plastiky.

Zpracovala: asistentka Veronika Uxová.

Jeden myslel na “Plastické operace intimních partií: Věnujte pozornost i těm částem těla, které jsou skryty !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *