Peněženka pro ženy – Jakou si vybrat?

Na volbě správné peněženky záleží. Peněženka umí povzbudit celkový outfit, dokáže o člověku cosi vypovědět. Je nezbytnou součástí každé dámské kabelky. Existuje obrovské množství peněženek – malé, velké, tmavé a světlé, sportovní nebo extravagantní. Jak si vybrat tu pravou? Takovou, která vám bude stoprocentně vyhovovat?

 

Při výběru peněženky byste se měla nejprve zamyslet nad její správnou velikostí. Vejdou se vám do peněženky menšího tvaru všechny vaše karty a doklady? Nebylo by lepší zvolit peněženku větší? Jednak nebudete mít problém s uskladněním jednotlivých karet, ale taky ji lépe v kabelce najdete. Peníze navíc budete z peněženky vždy vytahovat narovnané, protože v delší peněžence se nemají šanci pomačkat. S velkou peněženkou budete působit sebevědoměji a noblesněji. Například značková peněženka Desigual září (nejen) díky své velikosti přepychově. Jediná nevýhoda velké peněženky je její špatná skladnost. Jestliže nosíte menší kabelky nebo psaníčka, je dobré pořídit si ještě jednu peněženku, kam vložíte vždy pouze to potřebné.

 

S velikostí souvisí i tvar. Výrobci peněženek vám vždy nabídnou několik tvarů. Je libo peněženka s hranatými rohy? Nebo raději dáváte přednost čistě zaobleným tvarům? Prozkoumejte své možnosti, přeměřte vaši oblíbenou kabelku a zjistěte, která peněženka se do ní hodí nejvíce. Prohlédněte si třeba malé i velké dámské peněženky Roxy a vyberte si hned z několika tvarových variant.  

Svou roli hraje i materiál. K nejoblíbenějším peněženkám patří ty kožené, v těsném závěsu za nimi stojí peněženky koženkové, tedy umělé. Dětské a sportovní peněženky jsou nejčastěji látkové.

 

Rozmyslete se taky, jaké zapínání u peněženky preferujete. I když patenty a různé cvočky mohou působit originálně, dejte protentokrát přednost peněžence na zip. Uvidíte, jak po čase oceníte, že se vám věci z peněženky nekutálí ven. Nezapomeňte myslet taky na kapsičku na mince. Z praktických důvodů volte též zapínání na zip.

 

Barvu peněženky laďte s vaším oblečením, případně kabelkou nebo botami. Pokud stále střídáte barvy outfitů, je vhodné zvolit neutrální barvu peněženky, aby se k vám vždy hodila. Mezi nejoblíbenější barvy peněženek patří černá, hnědá a červená.

 

A jak by vám poradilo s výběrem peněženky slavné čínské učení feng shui? Rozhodně by dbalo na materiál. Nejlepší je prý pořídit si peněženky vyrobené z přírodních materiálů, například z kůže. Doporučilo by například moderní červené peněženky. Červená barva totiž značí jistou sílu a stabilitu. Ještě větší moc jí dodají zlaté detaily. Vyberte nějakou se zlatým kováním. Při nákupu peněženek rovnou vyřaďte ty, které nesou chladné barvy. Stranou dejte i peněženky, které mají jakoukoliv vadu, protože u těchto peněženek došlo k porušení jejich bezpečné aury. Nezapomeňte se zaměřit i na její zapínání. Peněženka by se měla otevírat hladce, aby se z ní peníze nejen snadno vyndávaly, ale aby se do ní taky lehce dostávaly.

A jedna zajímavost k feng shui na závěr. Peněženku byste měla kupovat vždy pár dní před úplňkem. Toto období je totiž čas příbytku a hromadění. Nejlepší den na nakupování peněženky je dle významu čínského kalendáře neděle. Tak na to myslete, když budete nakupovat na Bagolo.cz.

 

A podle čeho vybíráte peněženku vy?

 

Všechny výše uvedené peněženky naleznete na Bagolo.cz

Autor: Kamila Spoustová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *