Nemáte profesionální fotografie? Nevadí, zkuste fototesty!

Chcete být modelkou nebo si jen hledáte práci jako hosteska nebo komparsistka? Měla byste vědět, že bez kvalitních fotografií máte jen malou šanci na úspěch. Pokud si necháte např. nafotit book od fotografa v ateliéru, získáte tím velmi kvalitní prezentaci, kterou můžete využít na castingu do televizní reklamy nebo na internet do profilu na portály jako jsou např. www.katalogmodelek.cz, www.svetmodelek.cz, www.ceskemodelky.cz, www.fotopatracka.cz apod.

Problémem je vždy cena za pořízení kvalitních ateliérových fotografií, která se může pohybovat až do výše 40 000 Kč. Standartní cena za nafocení a zhotovení booku se pohybuje v řádech tisíců až desetitisíců korun.

Fototesty
Fototesty

Společnost České modelky s.r.o., provozující portál pro modelky a tváře do reklamy www.ceskemodelky.cz, nabízí novinku pro začínající modelky a modely s názvem “Fototesty”.  Za cenu pasových fotografií, necelých 600 Kč,  vy,  jako začínající modelky a modelové máte možnost získat profesionální ateliérové fotografie za účasti vizážistky, která vás před samotným focením nalíčí a postará se i o váš účes. Na webových stránkách www.foto-testy.cz je možné se dozvědět spousty užitečných rad od pózování, příprav až po samotnou realizaci.

Fototesty jsou určeny pro každého, komu záleží na jeho vlastní prezentaci a nejsou podmíněné registrací na www.ceskemodelky.cz. Fototestů se může zůčastnit kdokoliv. Výsledné fotografie cca. 40-80 ks  si ten samý den odnesete na své USB FLASH disku.  Pokud nemáte kvalitní fotografie, určitě doporučujeme – on-line objednat na termín a čas, který Vám nejvíce vyhovuje.

Proč nejsou fototesty zdarma?

Jsou modelingové agentury, které nafotí fototesty zdarma, ale modelka nedostane výsledné fotografie. Castingové agentury si zpravidla účtují kolem 1000-2000 Kč za 4-6 fotografií.

Standardní fototesty stojí obvykle minimálně několik tisíc korun, protože potřebný tým skládající z maskéra, stylisty a dalších profesí, vybavení či pronájem studia i materiál a především dobrý fotograf něco stojí. Tato investice se ale obvykle vyplatí více než podobné peníze vyhazovat za různé “školy pro modelky”, protože více se naučíte praxí a ještě k tomu si nejspíš odnesete pro modeling použitelné fotky.

Co jsou to vlastně fototesty?

Fototest, anglicky test shoot(s)*, jsou zkušební fotografie, které dávají základní představu o možnostech fotomodelu, jeho fotogeničnosti, resp. jeho vhodnosti pro konkrétní zakázku či projekt a/nebo též prezentační fotografie focené pro model, který ještě nemá žádné profesionální fotografie popř. potřebuje rozšířit svoje portfolio (model book) o fotografie nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *