LED: Osvětlení, které září, i když zrovna nesvítí

Nové technologie obvykle přinášejí menší, ale výkonnější a elegantnější výrobky. Toto pravidlo platí i pro osvětlení. Výrobcům a designérům svítidel otevřela nové obzory LED technologie, protože LED diody jsou drobné a lze je instalovat i do malých, elegantních a nebo výstředních zdrojů světla.

 

LED představuje všechny důležité přednosti starších technologií osvětlení v jednom. Je komplexem spojujícím praktičnost s designem a těší se stále větší oblibě.

 

Aktuálně není na trhu žádné jiné běžně dostupné osvětlení, které by se s LED mohlo měřit v životnosti nebo úspornosti. Životnost kvalitního LED osvětlení činí okolo padesáti tisíc hodin. To v případě každodenního svícení po dobu 12 hodin znamená výdrž přes 11 let, během nichž není potřeba měnit žárovky ani se o osvětlení jakkoliv starat. LED je zcela bezúdržbové.  Kromě toho má minimální odběr proudu a hravě tak předčí i dříve slavné “úsporky”.

 

O možnostech nejrůznějšího vzhledu svítidel již byla zmínka. Dodejme, že se vyrábějí nejen drobné LED žárovky, které se vejdou do malých svítidel, ale i půvabná svítidla se zabudovanými diodami. Velkou popularitu si v krátké době získaly jedinečné LED pásky, které lze stříhat, ohýbat a lepit podle toho, jaký design se komu líbí.

 

Na trhu je celá škála svítidel od decentních  kancelářských až po rozverná dětská. Od moderny po retro styl.  Každý si může najít zdroj světla podle svého vkusu. LED osvětlení je hezké, i když zrovna nesvítí, a některé designové kousky jsou mimořádnou potěchou pro oko.

LED umí produkovat světlo různých barev a vlastností a svoji primární funkci svícení plní na výbornou. Barva a charakter vydávaného světla může navíc výtečně doplnit svítidlo a dát mu další rozměr. Můžeme se tak těšit například z rustikálního svítidla dřevěného vzhledu, které svítí do žluta, a nebo moderního pochromovaného svítidla, ke kterému ladí zářivé bílé světlo. Je snadné nechat se okouzlit jedním ze zázraků moderní doby,  kterým je LED osvětlení. Dopřejte si je i vy doma.

logoCZ-620x100

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *