Kočičí oáza Holubice

Zakladatelkou azylu pro opuštěné kočky a psy je paní Irena Novotná, která se péči o zvířata aktivně věnuje od roku 1993, kdy žila v Brně a byla svědkem bídy a strádání zvířat žijících na ulici. Těm poskytovala útočiště u sebe doma a v pronajímaných prostorách. V roce 2004 se rozhodla přestěhovat na venkov, aby zvířatům umožnila pobyt venku na zahradě a v prostorách rodinného domu. Pro kočky je postaven na zahradě rozsáhlý areál a též obývají většinu pokojů v rodinném domě.  Azyl se budoval postupně, za vším stojí pouze dva lidé, kteří vše sami postavili i financovali. Na nic z toho nebyly poskytnuty dotace ani drobné dary. Šlo o myšlenku pomoci, ne o peníze.

areal

V našem soukromém azylu našlo dočasný či trvalý domov 200 koček a 12 psů, tyto počty se však téměř denně mění. Zvířata se k nám dostávají ve zbědovaném stavu a je potřeba se jim věnovat nepřetržitě v každou denní i noční dobu. V Kočičí oáze poskytujeme všem domov a lásku, zajišťujeme veterinární péči, vakcinaci, kastraci a pejskům také výcvik. Našim zvířatům hledáme stálé domovy. Budeme rádi, pokud si od nás osvojíte zvířátko, případně ho můžete adoptovat na dálku (virtuálně) a tak mu přispět na kvalitnější péči a lepší život.

 

Untitled 2c

Práci pro zvířata věnujeme veškerý náš čas, nemáme žádné zaměstnance a veškerou práci vykonáváme zcela zdarma.

Fungujeme bez jakékoli podpory z veřejných financí měst či obcí. Vše stále hradíme z části z našich rodinných příjmů a z drobných darů dárců většinou nových majitelů našich zvířátek. Budeme proto velmi vděční za jakoukoli formu podpory.

V současné době nejvíce potřebujeme kvalitní krmivo pro naše koťátka např.: sušené mléko Royal Canin, granule Royal Canin Mother & Babycat, granule Josera Minette, Fitmin Kitten, konzervy Gourmet, vaničky Animonda vom Feinsten kitten apod.

Naprosto klíčová je hygiena v azylu, a tak uvítáme i prací, úklidové a dezinfekční prostředky jako Ivasan, Sanytol, Jar, prací gely a jednorázové rukavice.

 

 

Děkujeme všem za jakoukoli pomoc kočičkám z našeho azylu!

www.kocicioaza.cz

www.facebook.com/KociciOazaHolubice

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *