I s dětmi můžete být atraktivní a ve formě, zkuste Pole Fitness

Obdivujete ženy s pěknou postavou a myslíte si, že na mateřské či s dětmi se vás to už netýká? Omyl! Přečtěte si příběh třicátnice Alex a zkuste se také pustit do něčeho nového.

 

Před dvěma a půl lety byla Alexandra Kalousová normální matka samoživitelka dvou dětí, které doprovázela na kroužky, tvořila s nimi i bez nich nejrůznější dekorace a kamarádkám pečovala o gelové nehty, kde mohla dát průchod své kreativitě. Nikdy aktivně nesportovala, sport jí byl spíše cizí a jedinou její sportovní průpravou byl kurz scénického tance, který absolvovala v raném mládí.

 

Zlomový okamžik nastal ve chvíli, kdy si v červnu 2012 koupila na slevovém portálu permanentku na taneční lekce dle vlastního výběru. Chybělo jí nějaké odreagování, pohyb a cítila, že ani její postavě by trochu pohybu neuškodilo. V nabídce tanečních lekcí ji zaujal pole dance. A proč? Když viděla ten název, tak si Alex myslela, že půjde o nějaký tanec v bazénu a přišlo jí to nesmírně atraktivní. (Dnes se této příhodě Alex směje, protože si jednoduše zaměnila slovo pole (anglicky tyč) s pool (anglicky bazén). Na internetu se samozřejmě následně Alex dozvěděla, že nepůjde na trénink do bazénu, ale do tanečního studia.

 

První tréninky ji nadchly natolik, že postupně začala trénovat víc a víc a po relativně krátké době už chodila trénovat skoro každý den. Nic není nemožné, a tak se už po půl roce začala Alex připravovat na své první taneční vystoupení, i když by ji jen o šest měsíců dříve něco takového vůbec nenapadlo! V červnu 2013 se Alex zúčastnila Mistrovství České republiky v pole dance, kde se seznámila s další aktivní matkou Danielou.

 

V červnu 2014, dva roky poté, co si poprvé Alex sáhla na tyč, vyhrála kategorii profesionálů na Mistrovství ČR v pole sport. Daniela sice tentokrát byla jen mezi diváky, ale nadšená z jejího perfektního výkonu a vlastní oblibou Pole Fitness a Pole Dance se začala zabývat myšlenkou založená vlastního studia, ve které ji Alex, mistryně republiky v kategorii profesionálů, plně podpořila.

 

Mateřská ani děti nejsou omezujícím faktorem. Samozřejmě jsou děti jak radostí, tak starostí, ale pokud se člověk pro něco nadchne, je možné to zvládat i s dětmi. A tak se dvě akční matky věnují nejen sportu u tyče, ale pustily se i do podnikání a s koncem léta objevily ideální prostory, kde je pár měsíců po vzniku myšlenky jedno z nejmodernějších Pole center – Pole Heaven. Toto centrum disponuje dvěma sály a ten větší nabízí 8 tyčí o neskutečné délce 4,5 metru.

 

„Jejich jedinečný patent  z dílny Veroniky Řehořové a Tomáše Dolanského umožňuje přepínat mezi statickým a spinovým režimem bez použití nářadí za pouhých pár vteřin,“ popisuje hlavní přednosti Daniela Čaloudová a dodává: „v malém sále probíhají doplňkové taneční a fitness kurzy, jako je jóga, posilování, orientální tanec nebo třeba flirt dance. Alex i já jsme matky, víme, jaké to je s dětmi, a tak máme ve studiu také vlastní místnost vybavenou jako dětský koutek s možností hlídání dětí během lekce zdarma. Když už k nám maminky přijdou na cvičení, mohou využít hlídání dětí a objednat se i na další služby jako manikúru, masáže nebo lymfodrenáže.
Alex působí i jako instruktorka a snaží se svým kursistkám předávat vždy něco víc, než je jen učit spiny a triky. „Je to o osobním přístupu, každé kurzistce posílám soupis toho, co jsme v hodině probraly. V hodině se pak snažím všem vyjít vstříc a upravit výuku podle jejich možností. Dodává mi motivaci, když moje „holky“ zvládnou prvek, který je učím. Za úspěch považuji i to, když dokáží třeba jen samy pro sebe zatančit minutovou choreografii s prvky, které jsme probraly.  Nejsou to pro mě jen kursistky, ale i mé kamarádky, se kterými si užijeme spousty zábavy a potkáváme se i na dalších akcích, třeba na outdoorovém focení na tyči, které pravidelně organizujeme.“

 

Přemýšlela jste i vy o tom, že by vám nějaký ten pohyb neuškodil a vnímáte své ratolesti jako důvod, proč to nejde? Inspirujte se příběhem Alex a využijte možnosti hlídání dětí, které Pole Heaven nabízí, a staňte se po pár měsících atraktivnější a sebevědomější matkou s vysportovanou postanou. Pole Fitness a Pole Dance jsou jedny z nejlepších aktivit na tvarování postavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *