DVĚ TVÁŘE ŽENY půvaby a krásy první poloviny 20. století ze sbírek Mileny Drtinové

Nahlédněte do šperkovnic a šatníků našich babiček a prababiček! Dámské nezbytnosti v podobě různých módních doplňků, ozdob, miniatur a dalších umělecko-řemeslných předmětů především z let 1900 až 1940 představí od 6.6. 2014 do 30.9. 2014  sběratelka Milena Drtinová na zámku Orlík a to v přízemních prostorách Lesní správy.

 

Svým návštěvníkům nabídne výstavu, která potěší oko nejen dámského návštěvníka. V hlavní roli se představí kabelky, vějíře, pudřenky, manikúry, šitíčka, toaletní soupravy, flakonky na parfémy a další a další předměty, které před sto lety tvořily nezbytné vybavení každé ženy. Výstava však svým názvem evokuje i druhou tvář ženy – tu skrytou ve své domácnosti před zraky ostatních. I zde se však paní domu obklopovala věcmi, které měly vysokou estetickou hodnotu – jak dokáže dobové vybavení z kuchyní či koupelen.

 

Překvapení bude samozřejmě i pro děti, malá ukázka hraček nádobíčka pro panenky a vystavovatelka nezapomněla v žádném případě ani na pány, které potěší expozicí pánských drobností a doplňků, jako je třeba mnišská kabelka, fajfky a raritní smaltovaná tabatěrka s koňskou tématikou.

 

Dlouholetá sběratelka Milena Drtinová představí svou kolekci v tomto rozsahu již potřetí. V loňském roce vystavovala v zimním období v Galerii Scarabeus Letná, tato expozice byla prodloužena pro úspěšnost na dva měsíce, v létě proběhla výstava v Muzeum Písek a tentokrát si vybrala vystavovatelka nádherné prostory s klenbami na zámku Orlík.

 

Kontakt: sběratelka Milena Drtinová – 602 557 188

Otevírací doba: 10:00-18:00 každý den, možná dohoda po telefonické domluvě

Termín: Od 6.6. 2014 do 30.9. 2014

Kde: ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Lesní správa , 398 07 Orlík nad Vltavou 113

www.dvetvarezeny.cz

plakat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *