Domácí balzám na rty, aneb jak na něj.

Dnes Vám přinášíme recept na voňavý a výživný balzám na rty, vhodný i na rozpraskané a velmi suché rty.

Díky včelímu vosku, bambuckému a kakaovému máslu, kokosovému a meruňkovému oleji, levanduli a koenzymu Q10 je tento balzám nepostradatelný nejen v zimním období, ale také v létě jako ochrana rtů před sluncem i větrem. Má nádhernou vůni a jeho účinky jsou téměř zázrařné!

Základní suroviny:

2 díly včelího vosku

1 díl Bambuckého másla v bio kvalitě

1 díl kakaového másla v bio kvalitě

2 díly meruňkového oleje (lze nahradit např. mandlovým olejem)

2 díly kokosového oleje v bio kvalitě

Všechny výše uvedené suroviny seženete v dobré prodejně zdravé výživy i v některých drogeriích.

Postup: 

Včelí vosk, kokosový olej, Bambucké a kakaové máslo vložíme do ohnivzdorné misky a pomalu zahříváme ve vodní lázni. Teplota by neměla přesáhnout 70°C. Stačí, když se rozpustí zhruba dvě třetiny másla, sundáme z tepla a mícháme, než se rozpustí i zbylá část. Přidáme meruňkový olej a pořádně zamícháme. Tento by měl mít pokojovou teplotu. Pokud se směs příliš ochladí a začne tuhnout, vrátíme misku do vodní lázně a ještě lehce zahřejeme. Na úplný závěr přidáme ještě několik kapek éterického oleje, pár kapek vitamínu E (tobolky lze zakoupit v lékárně) a přírodního konzervantu (nejlépe extrakt z grepových jader). Ještě teplé nalijeme do malých krabiček, nebo prázdných tub od balzámů. Necháme úplně vystydnout a zavřeme.

Balzám je neuvěřitelně voňavý po včelím vosku a sami si ho můžete vylepšit oblíbeným éterickým olejem. V závěrečné fázi lze například přidat i kousek kvalitní alespoň 75% čokolády.

Je to ideální dárek a nepostradatelná výbava Vaší kabelky i domácnosti!

A pokud si na balzám netroufnete, nebo Vám bude shánění surovin připadat příliš pracné, stačí, když si napíšete o Vámi preferovanou “příchuť” na email zd.bouskova@gmail.com .
IMG_2896

Více zde: http://domaci-mydlarna1.webnode.cz/

Autor: Zdeňka Boušková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *