Fiala je nejméně oblíbeným lídrem v Evropě, ukázal průzkum

Český premiér Petr Fiala (ODS) je ze všech evropských lídrů nejméně populární. Na celém světě je na tom ze sledovaných politiků stejně jako on jen jihokorejský prezident Jun Sok-jol. Nejoblíbenější je v Evropě švýcarský prezident Alain Berset, na světě indický premiér Naréndra Módí.

Fialovi podle agentury Morning Consult, která dlouhodobě sleduje popularitu světových lídrů, důvěřuje 22 procent Čechů. Opačný názor jich má 72 procent.

Stejně jako český premiér je na tom korejský prezident. V Evropě stejné procento lidí jako Fialovi nedůvěřuje také Emmanuelu Macronovi. Jeho oblíbenost je ale vyšší o jeden procentní bod.

“Důležitější než průzkumy s často odlišnou a někdy neprůhlednou metodikou jsou konkrétní výsledky, kterých vláda dosahuje,” reagoval pro TN.cz mluvčí vlády Václav Smolka. “V loňském roce se kabinetu povedlo vyvázat z energetické závislosti na Rusku a zajistit dostatek energií na zimu, kterou jsme přes černé předpovědi zvládli i s přispěním občanů na výbornou. V minulých dnech vláda představila ozdravný plán pro veřejné finance a důchodovou reformu, které jsou pro budoucnost našich občanů zásadní,” dodal.

Na celém světě je nejoblíbenější Módí, jemuž důvěřuje 78 procent Indů. V Evropě je nejpopulárnější švýcarský prezident Berset. Svému prezidentovi důvěřuje 58 procent obyvatel.

Žádný z lídrů členských států Evropské unie (EU) se ale netěší důvěře více než poloviny svých obyvatel. Nejpopulárnější v Unii je předsedkyně italské vlády Giorgia Meloniová, která je oblíbená u 48 procent obyvatel.

Nikdo další v Evropě není u lidí více populární než neoblíbený. Na druhém místě v EU skončil belgický premiér Alexander De Croo. Tomu nedůvěřuje 48 procent lidí. Takže jich je o 11 procentních bodů více než těch, u kterých je jejich premiér oblíbený.

Popularitu českého předsedy vlády sleduje společnost od loňského ledna. V podobné situaci byl už v srpnu, kdy na tom byl dokonce hůř než jihokorejský prezident.

Nejlépe na tom byl na začátku loňského března. To mu důvěřovalo 41 procent Čechů.

 

Morning Consult zároveň sleduje, jak lidé vnímají směřování své země. I v tomto ohledu je na tom Česko špatně. Na správné cestě jsme jen podle 23 procent dotázaných.

 

Data průzkumu vycházejí podle společnosti ze sedmidenního průměru odpovědí mezi 3. a 9. květnem. Dotázaných je podle velikosti země 500 až 5 000 respondentů. Lidí se dotazují přes internet.

Pán co našel tento článek v  archívu webů, přidal i odkaz na původní článek a na sociálních sítích napsal:

Poměrně zdrcující článek na TN.cz o nejlepším premiérovi…

Jistě je jen nedopatřením, že během hodiny byl článek z webu vymazán a neexistuje. Kdepak, v naší zemi cenzura není… 😎

Internet má naštěstí paměť:

https://web.archive.org/

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *