5 tipů na praktické dárky pro babičku

Pohled na rozzářené oči babičky, když rozbaluje vánoční dárek od svých blízkých, se nikdy neomrzí. Přitom je vždy stejný, ať je ukryto pod lesklým vánočním papírem cokoli. Co ale rozhodně potěší, jsou praktické dárky, které přece jen babičce život trochu zjednoduší. Přinášíme proto tipy na dárky pro babičku, které potěší, jsou užitečné, a ještě nezruinují peněženku.

1.     Vyhřívací dečka

Dárek, který potěší, zahřeje, a navíc vyjde jen na několik stokorun. To je vyhřívací dečka. Odnímatelný konektor, kabel a měkká dečka poslouží vždy, když babičce bude zima. Zabalit se do ní může při sledování oblíbeného pořadu v televizi, při pletení svetru pro vnoučata nebo si s ní může předehřát postel, než půjde spát. Elektrická dečka se navíc hodí při nejrůznějších zdravotních problémech a je velkým pomocníkem při chřipce a nachlazení.

2.     Přídavné topidlo

Nejen zimomřivé babičky ocení přídavné topidlo. To se hodí vždy, když je z nějakého důvodu teplo v interiéru nedostačující – před začátkem topné sezóny, když babička přijde z venku a je celá prochladlá, nebo když vyhasne kotel či kamna. Za zvážení stojí, který typ topidla koupit. Nejlevnější je klasický přímotop, který zahřeje rychle, je lehký, snadno se ovládá, ale zase víří prach, a proto je nevhodný pro lidi, kteří mají alergii či problémy s dýcháním. Naproti tomu olejové radiátory či infrazářiče jsou vhodné i babičkám s alergií a respiračními problémy. Olejový radiátor navíc funguje na setrvačném principu, teplo poskytuje ještě v době, kdy je již vypnutý ze zásuvky.

A nemusíte se vůbec bát, protože moderní přímotopy jsou bezpečné, na rozdíl od starších typů. Který možná vaše babička doma má.

3.     Aromaterapie

Esenciální oleje zlepšují psychiku a pomáhají nastartovat ozdravné procesy v těle. Spolu s aroma difuzérem, který v určitých intervalech rozptyluje vůni po místnosti, jsou tím pravým dárkem pro každou babičku. I ona si zaslouží relax, pohodu a celkové zklidnění. Stačí jen promyslet, který esenciální olej zvolit. Každý se hodí na něco jiného. Na chřipku je ideální tymián, s dýchacími problémy zatočí eukalyptus a citrusové oleje mají zase antiseptické účinky.

 

4.     Zvlhčovače vzduchu

Pokud má babička v bytě příliš suchý vzduch, který vysušuje sliznice, a tedy způsobuje mnoho zdravotních problémů, od bolestí hlavy po svědění pokožky, vhodným dárkem je zvlhčovač vzduchu. Na výběr je mezi zvlhčovači suchou a teplou párou či ultrazvukovými zvlhčovači. Poslední typ je ideální zejména pro svoji nízkou spotřebu energie a nízkou hlučnost.

5.     Čistička vzduchu

Čistička vzduchu je nenahraditelný pomocník, kterého každá babička ocení. Odstraňuje ze vzduchu škodlivé látky, prach, nečistoty, chemikálie, cigaretový kouř, ale i nejrůznější alergeny, včetně psích chlupů. Použití čističky vzduchu zmírňuje projevy alergií, respiračních problémů, bolestí hlavy a celé řady dalších zdravotních komplikací.

Udělejte babičce radost a vyberte ten správný dárek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *