Víte, jak se (ne)obléknout na pohovor?

Rozhodla jste se k radikálnímu kroku a chystáte se změnit zaměstnání? Ještě před tím ale musíte projít přijímacím pohovorem, na který byste se měla vhodně obléknout. Průzkumy jasně ukazují, že  díky profesionálnímu looku lze se zaměstnavatelem či personalistou vyjednat až o 12 % vyšší plat. Outfit byste proto neměla podcenit. A pozor – první dojem si o vás personalista utvoří za prvních 30 vteřin.

Možná máte dojem, že při přijímacím rozhovoru hrají roli především znalosti, praxe a kvalifikace. To jistě ano, ale spíše u velmi specializovaných profesí, kde panuje velký nedostatek pracovníků. Ať chcete, nebo ne, móda je jedním z rozhodujících kritérií.

Buďme však trochu konkrétnější. Na co byste si měla dát pozor?

Některé ženy sází na vyzývavost, ale právě hluboký výstřih může vaše šance výrazně snížit. Oblečte se nápaditě, ale střídmě. Dekolt raději neukazujte a ve skříni nechte viset i krátkou sukni. Vhodný není ani přehnaný make-up. Raději zvolte zajímavé střihy a atraktivní barevní kombinace. Celkový dojem umocníte kvalitními materiály.

Rozhodně nebude na škodu, pokud před pohovorem zjistíte, jaké oděvní zvyklosti v dané firmě panují. Budete tak moct zvolit oblečení, kterým snadno zapadnete. Ovšem pozor – i na pohovor v neformální firmě, kde si každý nosí, co chce, byste měla přijít ve střídmě zvoleném oblečení. Klidně to mohou být džíny a tričko, obojí však kvalitní a dobře sladěné. V otrhaných kalhotách a triku ze střední školy valný dojem neuděláte…

Chcete další tipy? Najdete je v článku na téma „jak uspět při pracovním pohovoru“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *