Ukrajinec zabil nožem mladého róma v Brně. Dnes lidé provolávali “My je tu nechceme” a bojí se Ukrajinců

Ukrajinec zabil nožem mladého dvaadvacetiletého róma v Brně. Dnes 17.7.2023 v Brně v rámci pietní akce lidé provolávali “My je tu nechceme” a bojí se mají strach z Ukrajinců.

Video zde

Video2 zde

Řada přítomných dávala najevo nesouhlasné emoce. “My je tady nechceme,” skandoval dav na konto Ukrajinců, kteří do Česka uprchli před ruskou invazí. “Je třeba upozornit na proces přijímaní lidí z ciziny a zpřísnit zákony,” poznamenal účastník piety Ronaldo Lučanský. Nesouhlas s přístupem vlády Petra Fialy (ODS) k ukrajinským uprchlíkům byl značný. V jednu chvíli se začalo ozývat i to, že by vláda měla podat demisi. Účastníci kritizovali, že na shromáždění nepřišel nikdo z představitelů města. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) napsala ČTK, že ji nikdo z organizátorů nekontaktoval.

 

 

Ukrajinec je nyní ve vazbě.

„Oplácejí naši pomoc tím, že vraždí naše děti,“ dodává kamarádka oběti, která zároveň zdůrazňuje, že nechce šířit nenávist.

Rakušan odmítá kolektivní vinu Ukrajinců a slibuje, že policie vše vyšetří i přesto, že kolektivní vina se nyní uplatňuje na např. Bělorusko v ledním hokeji tak i na sportovních hrách apod.

Na pietní akci nebyl nikdo z vedení města Brna asi čekali na pozvání.

„Naše vláda selhala a selhává, protože z naší země se stává země zcela nebezpečná. Musíme se bát jít ven, protože na nás útočí. Já budu mluvit asi hlavně za Romy, ale nejenom za Romy, jsme totiž Češi, tohle je naše země a my ji budeme bránit. Je zakázáno ukazovat na Ukrajince, aby se nešířila nenávist. Naše vláda je chrání, ale nám ubližuje,“ prohlásila Bikárová ve vyjádření na sociálních sítích.

Citujeme dále ze sociálních sítích:

Krásný bouřkový skoro už letní letní podvečer, moji milí přátelé 🌹,

To, co nám samozřejmě v ČT opět neřeknou a Jirka Stejk Stejkorka, který má zákaz cokoliv na týden aby náhodou taky nevyzradil státní tajemství, že tuhle vládu za její příkazy a zákazy pro vlastní občany a lásku k všemu za hranicemi státu už nikdo nemá rád. No tak teď teď vám to vykecám já, jak se u nás v Česku napříč republikou sluší a patří ☝️😉🤣🩷

 

V Brně se dnes sešla pokojná pietní demonstrace za pobodaného Cikána. Romové prominou, ale co znám Cikány ve svém okolí, vždycky byli na svůj cikánský původ hrdí a nikdy tohle oslovení nebrali jako urážku. Ani já to nevidím jako pejorativum.

Podstata věci je ale pro mě v tom, že cizinec na území České republiky pobodal našeho občana. Ano je to kriminální čin. Ale já když přijedu někam do zahraničí a už jsem toho zcestovala dost, chovám se v cizí zemi jako host a nechodím například do obchodu s tím, že jsem válečný běženec s kilem zlata na krku i v ústech a že mám tudíž nárok na doložku nejvyšších výhod ve všech ohledech včetně nákupu kdekoliv čehokoliv zdarma a že se mi místní obyvatelé musí klanět a ve všech ohledech mi dát přednost, protože já jsem přece něco víc. Chovám se slušně s pravidly a zvyky státu, kde jsem pouze hostem. A k místním se také chovám slušně.

Věřte mi, projela jsem od Asie, přes severní Afriku i téměř celou Evropu a vždycky jsem všude ctila zvyky a tradice toho či onoho státu. Bohužel někteří lidé stále ještě tohle základní pravidlo slušnosti k hostitelské zemi, která jim teď v rámci konfliktu na Ukrajině poskytla bezpečný azyl, pořád ještě nepochopili a hrají si na to, že oni jsou jako něco víc, než my místní a že my zde domácí se musíme uskromnit a ve všem podřídit jim, protože tak to rozhodli naši disentdemo prozápadní Cesťáci změny. Jako kdyby Cesťáci změny ani nebyli před nástupem do vlády naši spoluobčané. Taky někdy máte ten pocit? No a pak to může logicky vyústit v konflikt s fatálními následky, což se bohužel teď v Brně snad někde kousek od Prýglu stalo.

 

Teď mi dovolte pár slov od Stejka včetně fotodokumentace. A prosím o sdílení, protože my ani jeden sdílet a Jirka navíc ani psát nesmíme.

🫴🫴🫴🫴🫴🫴🩷🩷🩷🩷🩷🫴🫴🫴🫴🫴

Brno právě teď…Bylo to úplně v pohodě…byli jsme s Darjou skoro jediní z majoritní komunity…..ale bylo to super,dokonce nám děkovali, že aspoň někdo od gadžů došel akci podpořit… zpívala se i hymna ČR…Nemohu udělat reportáž.. mám bohužel tu blokaci.

Vaše Jířa Samizdat ve spolupráci s Jirkou Stejkem Stejkorovou💓😉💋

 

Přijme prezident Petr Pavel pozůstalé na pražský hrad stejně jako ukrajinskou dívku?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *