Šperky provázejí ženu celým životem

Šperky jsou oblíbenou dekorací mnoha žen. Jak je známo, již lidé v pravěku se zdobili, ke svému zkrášlení však nevyužívali oslnivý třpyt diamantů, ani blyštivé zlato. K radosti jim tehdy stačil jen dobře tvarovaný kámen nebo zajímavě obroušená kost. Není jisté, jak by se dnešní vdavek chtivá žena tvářila na sebezajímavěji tvarovanou kost, třebaže ukrytou ve stylové krabičce. Co však lze s určitostí říct je, že každou ženu potěší záře blyštivých šperků, ostatně ty je provázejí celým životem. S nadsázkou lze říci, že jsou ženy předurčeny k tomu, aby byly obdarovávány krásnými šperky. Vždyť kombinace hebké ženské pokožky a blyštivého šperku je neodolatelná téměř pro každého.

Šperk mnohdy provází ženu již od narození…Do kontaktu se šperky ženy přicházejí již v době, kdy o jejich hodnotách nemají ani tušení, neboť jejich hlavním doplňkem je dětská plína a dudlík. Ano, šperk je velmi často voleným dárkem pro právě narozenou holčičku. Zde však nelze mluvit ani tak o briliantových prstenech nebo diamantových náhrdelnících, jako o třpytivých náušnicích nebo upomínkových přívěscích. Ty mohou být vyrobeny z jakéhokoliv cenného materiálu. Právě narozená holčička tak dostane dáreček, který svým třpytem odstartuje její právě započatý život.

Ovšem šperk je často darován i u jiných příležitostí, jako jsou narozeniny nebo další významné body v životě malé slečny nebo ženy. Těmi může být například křest, svaté přijímání nebo maturita. V takových případech plní šperky nejen roli estetickou, ale především upomínkovou a je jedno, jestli se jedná o náušnice, náhrdelníky nebo prsteny.

Zásnubní a snubní prsteny jsou ženami nejčastěji očekávanými šperky. Ať už se šperky lesknou sebevíce, žádný se nevyrovná hodnotě zásnubního nebo snubního prstenu. Ty mají pro ženu nevyčíslitelnou hodnotu a teď nemluvíme pouze o konkrétní ceně onoho prstenu. Zásnubní i snubní prsteny znamenají pro ženu převratnou změnu v jejich doposud zažitém životním stylu. Nejenže jejich prsteníček teď zdobí blyštivý kroužek s diamantem a na manikúru pospíchá i žena, která se o ni dříve nezajímala. Zásnubní i snubní prsteny rozzáří každou ženu a věřte tomu nebo ne, chlubit se jimi bude i řezníkovi, u kterého vždy jen nakoupila a se strohým ” díky” odešla.

Na první pohled drobný a nepatrný kroužek na drobné ručce šťastné ženy se teď promění v na dálku blyštící se šperk, jelikož zářit bude i jeho šťastná majitelka. Pravdou je, že jsou zásnubní i snubní prsteny ženami nejčastěji a lze říct, že i nejdramatičtěji očekávanými šperky. Jelikož doba, než se partner oné vyvolené, jak se říká ” konečně vymáčkne” je někdy až trýznivě dlouhá! Ovšem s láskou nasazený zásnubní prsten a příslib rychle se blížící svatby omluví i ty dlouhé roky čekání. A když pánové při výběru šperků zamíří na internetové stránky právě začínající společnosti Polomio, u své partnerky jistě zabodují. Jelikož šperky Polomio jsou známé svou vysokou estetickou hodnotou, oslní ne jednu ženu.

Zásnubní i snubní prsteny jsou však nejen zářivými šperky, ale i symboly lásky a věrnosti. Onen příslib věrnosti před oltářem je zpečetěn právě nasazením snubního prstenu. Mnohdy se snubní i zásnubní prsten usadí na prsteníčku nositele tak dobře, že ho už ani nelze sundat.Svatbou však darování šperků rozhodně nekončí…

Svatba však rozhodně není poslední událostí, kdy může být žena obdarována krásným šperkem. Naopak! Naskýtá se celá řada okolností a důvodů, které lze zpečetit jak jinak, než šperkem. Úspěch v práci, porod, narozeniny a výročí jsou jen zběžným výčtem všech příležitostí. Šperky se často dědí z rodiny na rodinu.

Jelikož krása a lesk šperků přetrvává dlouhá léta i desetiletí, není výjimkou když dává budoucí ženich své vyvolené zásnubní prsten od své babičky. A věřte tomu nebo ne, jeho hodnota je i po tolika letech mnohem, mnohem vyšší. Šperky jsou tak bezesporu nedílnou součástí mnoha žen. Ovlivňují jejich životy, které činí mnohem zářivějšími! A právě takovými vlastnostmi se pyšní šperky Polomio.

logo

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *