Móda pro příští jaro a léto

Od neděle 24. srpna do úterý 26. srpna bude brněnské výstaviště patřit 44. veletrhům módy STYL a KABO. A je na co se těšit! Odborníky čekají nové kolekce téměř šesti set oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek, k tomu atraktivní módní přehlídky a odborný doprovodný program.

Móda pro příští jaro a léto-3

Část vystavovatelů do Brna přijede poprvé nebo přiveze značky, které na našem trhu zatím nejsou. Na veletrhu STYL najdete jak dámskou, pánskou a dětskou konfekci, tak prádlo, doplňky, bižuterii nebo textilní materiály. K atraktivním novinkám tentokrát patří například deodorační prádlo Shreddies. Jedná se o pohodlné prádlo z bavlny a elastanu s obsahem aktivního uhlí, které dokonale filtruje všechny tělesné pachy z nadýmání, potu nebo inkontinence. Novinka zvyšující osobní komfort je k dostání v pánském i dámském provedení na stánku společnosti DeoWear.

Sousední pavilon bude patřit veletrhu KABO a novým trendům v obuvi a kožené galanterii. Poprvé v České republice zde bude představena známá značka brazilské obuvi AMAZONAS, která přináší první recyklovatelné a biologicky rozložitelné sandály na světě. Jsou vyrobeny z přírodního latexu, pohodlné a originální, k vidění exkluzivně u společnosti TERM. Na voňavou obuv sází společnost Bella Brutta se značkou Melissa, pro kterou navrhuje také Vivian Westwood a Karl Lagerfeld. Na veletrhu KABO uvede na trh její mladší sestru – značku dámské a dětské obuvi MEL, která je rovněž recyklovatelná, lehce ovoněná a krásně módní.

 

Prostor pro mladou autorskou módu

Kdo má rád změnu a originalitu, bude v pavilonu P na správném místě. Už potřetí se na veletrhu STYL otevírá Fresh Fashion zóna s nabídkou originální české alternativní módy a šperků. Při premiéře v srpnu 2013 šlo o krok do neznáma, ale u návštěvníků měla novinka velmi příznivý ohlas a letos se zde představí již dvanáct vystavovatelů – mladých kreativních českých výrobců. Zastavte se třeba u autorské dvojice Pipi Punk, která navrhuje a vyrábí punčochové zboží s originálním potiskem. Kdo hledá zajímavou tašku, může si vybrat u značek Kertag, Kabelkový slon nebo Smateria. Fanoušky kalhot tureckého střihu potěší premiéra značky Fraise, která toto pohodlné oblečení šije z kvalitních materiálů a v dětských i nekonfekčních velikostech. Pozornost jistě vzbudí originální české dřevěné brýle Zew a zájemci o originální bižuterii a doplňky určitě nevynechají stánek značky Ilco se šperky a hodinami vyrobenými ze starých vinylových desek.

 

Metráž a galanterie se vracejí

Každý výrobce prádla či oděvů ví, jak důležité je najít kvalitní dodavatele materiálů. Takové, na které je spoleh, kteří ručí za jakost svého zboží a dokáží operativně reagovat na požadavky odběratele. A samozřejmě i takové, kteří vyrábějí v menších sériích a široké variabilitě vzorů, protože materiál má zásadní podíl na originalitě finálního designu. Výrobci prádla a oděvů vyšší kvality proto dávají přednost dodavatelům metráže a textilní galanterie z Evropy.

Veletrh STYL opět po roce otevírá sekci metrového textilu, galanterie a zařízení pro výrobu konfekce, kde ukáže, že i české firmy mají na tomto poli co nabídnout. Vystavuje zde například společnost Velveta, přední evropský výrobce bavlnářských tkanin, které na přání zákazníků dodává v různých speciálních úpravách jako nehořlavé, vodoodpudivé, antibakteriální nebo protiroztočové. Firma STRIMA CZECH rozšíří sekci dodavatelů o nabídku šicích strojů, speciálních programů a dalších zařízení pro textilní výrobu. Součástí bude také trendové fórum se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezóny.

 

Živé trendy na molech

Čtyřikrát za den se po mole v pavilonu P projdou modelky, aby ukázaly to nejzajímavější z kolekcí vystavovatelů pro příští jaro a léto. Kontraktační přehlídky dámské a pánské módy STYL Show začínají vždy v 11 a 15 hodin a diváci uvidí trendy v podání značek Boja, Geisha, Moděva, Paul Brian, Sanu Babu, Tramontana, Vanilia a Von Zeiten. Na přehlídky kolekcí plavek, plážového oblečení a doplňků BEACHWEAR Show se návštěvníci mohou podívat v neděli a v úterý v 10 hodin a v pondělí ve 13 hodin. Čekají je novinky značek Anita, Bruno Banani, Fashy, Ikab, Lisca a Schiesser. Přehlídky kolekcí spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE Show „Night & Day“ proběhnou v neděli a v úterý ve 13 hodin a v pondělí v 10 hodin. Těšit se můžete na kolekce značek Felina, Hotex, Linia, Lisca, Pleas, Veneziana a Werso.

Navíc se chystají také dvě speciální módní akce. V neděli v 16 hodin to bude přehlídka kolekce prádla Felina doplněná jabloneckou bižuterií a ve stejnou hodinu v pondělí se představí kolekce dámských společenských šatů českého návrháře Luďka Kellnera.

Mezi modelkami bude i Miss ČR 2014 Gabriela Franková, druhá nejkrásnější dívka roku 2014, vicemiss ČR Tereza Skoumalová a Miss Earth 2012 Tereza Fajksová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *