Jak a čím správně krmit kočku?

 

Co se týče potravy, více vybíravého mazlíčka byste těžko hledali. Kočka je velmi vybíravá a splnit její představy o složení stravy není vždy jednoduché.

Ale vezměme to od začátku. Kotě od narození saje mateřské mléko. Pokud máte potřebu kotě dokrmovat, určit není vhodné běžné kravské mléko, mnohem lepší je zvolit kupované sušené mléko určené přímo pro koťata.

Kotě můžete začít přikrmovat již od 1 měsíce speciálními granulemi pro koťata, které se namáčí ve vodě. Popř. konzervami pro koťata. Dá se koťatům samozřejmě i vařit – kuřecí, krůtí maso, ale co si budeme povídat, kupované krmivo je pro “páníčka” pohodlnější. Hlavně z důvodu, že si může být jistý, že kočička dostane všechny živiny, které potřebuje. Pokud zvolíte domácí stravu je nezbytné přidávat vitamínové doplňky pro kočky. To platí i pro dospělé a dospívající kočky.

Někteří čtenáři mohou podotknout, že venkovské venkovní kočky také jí pouze to, co si uloví. V těchto případech nemůžeme mluvit o vyvážené stravě. To je pak jedním z důvodů vysokého počtu nemocí z důvodu oslabení imunitního systému koček.

Stejně jako u psích krmiv je zde také široká škála kočičích granulí a konzerv. Zhruba se dá říci, že zde platí zásada kvalita = cena. A to už vůbec nemluvíme o tom, že ne každé granule budou Vaší kočce chutnat.

Protože každá kočka má jiné požadavky na výživu existují různé kategorie granulí– např. pro kočky a kocoury po kastraci, žijící doma nebo naopak chodící ven, pro obézní či pro kočky – seniory.

Podobné je to i s konzervami.

Pokud budete chtít svou kočičku odměnit, existuje celá škála pamlsků – nejvíce kočkám chutnají sušené plátky masa – až už kachního, hovězího nebo kuřecího.

Když odbočíme od krmiv dalšími důležitými nezbytnostmi jsou pelíšky, škrabadla, toalety a hračky pro kočky.

 

Vše z výše uvedeného a mnohem více najdete v e-shopu mujmazlik.cz .

logo

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *