I.N.O.X. – REMADE IN SWITZERLAND

Model I.N.O.X., inspirovaný slavnou módní kolekcí “REMADE IN SWITZERLAND”, kterou v roce 2011 navrhl pro Victorinox britský designér Christopher Raeburn, využívá v limitované edici čítající pouhých 250 kusů recyklovanou vojenskou kůži.

V roce 2011, okupovala módní divize Victorinox během newyorského týdne módy titulky časopisů díky kolekci nazvané „REMADE IN SWITZERLAND“ vytvořenou brilantní návrhářem Christopher Raeburnem. Deky, spací pytle a padáky švýcarské armády byly recyklovány do podoby oblečení. Toto partnerství vedlo v roce 2013 ke jmenování Christopher Raeburna na pozici uměleckého ředitele divize Victorinox Fashion. Divize Victorinox Swiss Army se rozhodla vzdát této kolekci čest prostřednictvím limitované a číslované edice hodinek I.N.O.X., časomíry s mimořádnou odolností. Model vytvořený, aby odolal i nejtěžším výzvám, představuje protiklad k soudobým trendům díky své domnělé zastaralosti. Limitovaná edice 250 hodinek disponuje koženým páskem vyrobeným ze starých cestovních vaků švýcarské armády z let 1911 až 1970.

Vintage kůže proslulá mezi sběrateli pro své nesrovnatelné kvality, nabízí v tomto vydání zajímvé zbarvení kůže s krásnou patinou a navzdory svému věku, i nevídanou odolnost, jež může překročit i hranici 100 let. Z téže kůže byl k hodinkám vytvořen i odnímatelný ochranný nárazník, jehož výřez ve tvaru číselníku kopíruje obraysy lunety. Vzhledem k tomu, že každý pásek i nárazník pochází z jiného vaku nebo nábojnicového pásku, má každý z 250 kusů svou vlastní jedinečnou barvu a patinu. Další známkou jejich individuality je i číslování jednotlivých kusů.

Christopher Raeburn uvádí: “Jsem velmi hrdý, že moje práce pro módní divizi Victorinox nyní ovlivňuje i další odvětví této značky. Způsob, jakým Victorinox Swiss Army funguje, v rámci švýcarského hodinářského průmyslu, je z hlediska kvality a přidané hodnoty opravdu zajímavý. S modelem I.N.O.X., který vydrží i řadu 130 odolnostních testů, se jim podařilo dosáhnout něčeho neuvěřitelného. Mluvíme o něčem, co je velmi moderní, velmi dobře provedené a navržené do posledního detailu. Je to perfektní propojení s konceptem recyklace, která je i podstatou kolekce Remade. Z nového modelu jsem opravdu nadšený.” V kombinaci s recyklovanou kůží, nabízí I.N.O.X. estetickou a funkční nadčasovost. REMADE IN SWITZERLAND: pro pevný a udržitelný styl.

image002 image004

 

Pouzdro

 • Vyzužená nerezová ocel
 • Průměr 43mm
 • Safírové sklo odolné proti poškrábání s trojitou anti-reflexní úpravou
 • Voděodolnost do 200 metrů
 • Odnímatelný kožený nárazník z vintage kůže ze starých cestovních vaků a nábojových pásů švýcarské armády z let 1911 až 1970

Pásek

 • Vyrobený z vintage kůže ze starých cestovních vaků a nábojových pásů švýcarské armády z let 1911 až 1970
 • Druhý pásek vyroben ze zelené odolné gumy

Číselník

 • Vojenský čas
 • Datumovka na 4.30 hodinách

Strojek

 • švýcarský
 • Rhonda 715 quartz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *