Dominikánský večer “Noche de Cigarro y Ron” poprvé v Praze

Velvyslanectví Dominikánské republiky pro Českou republiku v Belgii a Národní turistický úřad Dominikánské republiky ve spolupráci s Asociací výrobců doutníků PROCIGAR uspořádali v Praze historicky první společenský večer věnovaný doutníkům a rumu. Akce proběhla ve středu 17. června v nově otevřeném F-Clubu a zúčastnilo se jí na sto návštěvníků z řad diplomacie, médií, odborné veřejnosti i milovníků tabáku.

Uvítací slova pronesla Jeho Excelence pan Alejandro César Augusto González Pons, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Dominikánské republiky se sídlem v Bruselu. Dále vystoupil Hendrik Kelner, prezident asociace PROCIGAR a Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro střední a východní Evropu.

“Dominikánská republika se v průběhu 500 let stala největším exportérem doutníků Premium nejvyšší kvality. Tabák je dnes se svými 600 miliony amerických dolarů hlavním přispěvatelem do státní ekonomiky a zároveň vytváří 120 000 přímých pracovních míst,” uvedl Hendrik Kelner, prezident PROCIGAR.

“Dominikánská republika vyprodukuje 42 % nejkvalitnějšího tabáku v celosvětovém měřítku. Podle magazínu Cigar Aficionado pochází jedenáct z 25 světově nejuznávanějších značek z naší země,” říká Leila Boasier Budecker a dodává:

“O popularitě dominikánských doutníků svědčí i to, že si je oblíbil například John Kennedy, Winston Churchill, Bill Clinton či herec Arnold Schwarzenegger.”

Na programu “Noche de Cigarro y Ron” byla prezentace na téma Chutě, vůně a barvy Dominikánské republiky, dále degustace prémiových doutníků mj. značek Davidoff, La Aurora a La Flor Dominicana a ochutnávky rumu Barceló, Brugal, Siboney, Metuzalem a Bermudez. V průběhu degustací si návštěvníci z terasy F-Clubu vychutnávali malebné výhledy na historické centrum české metropole.

Hosty v průběhu večera bavili živí karnevaloví maskoti, tzv. kulhaví čerti Diablos Cojuelos a tanečníci z Dominikánské republiky. K poslechu zahrála jazzová kapela Jazz Police.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Procigar:

Asociace výrobců doutníků PROCIGAR vznikla v roce 1992 s cílem propagovat a rozšiřovat povědomí o doutnících prvotřídní kvality z Dominikánské republiky. Asociace má celkem 11 členů: Tabadom Holding Inc., General Cigar Dominicana, Tabacalera Fuente, La Flor Dominicana, Tabacalera La Palma, De Los Reyes Cigars, Tabacalera La Alianza, Quesada Cigars, Tabacalera de García, La Aurora a Tabacos Quisqueyanos. Jednotliví výrobci produkují nejen tradiční světoznámé značky, ale současně pracují i na vytváření nových aroma a netradičních chutí. Asociace pořádá každoročně festival PROCIGAR pro zástupce tabákových společností, prodejce doutníků a odborná média. Nejbližší festival proběhne v termínu 21. – 26. února 2016. Na programu jsou mj. semináře, ukázky ručního balení doutníků, kulturní aktivity, exkurze, hudební koncerty a golfové turnaje.

Zdroj : www.godominicanrepublic.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *