Jak zatočit s chronickou mykózou

S teplým počasím stoupá i výskyt vaginálních mykóz. Imunita v dámských intimních partiích není zrovna nejsilnější a kvasinkové infekce se nás dokážou urputně držet i přes všemožná opatření. Akutní projevy ženu dokážou ze dne na den donutit běžet do čekárny gynekologa nebo do lékárny.

Hodně žen trpí na projevy opakovaně a chronická mykóza se jich drží jako klíště. Svědění, bolest, výtoky, to není nic, co bychom vítali s otevřenou náručí, mnoho z nás už má doma arzenál přípravků, které by měly pomoci, ale často tomu tak není. A i když pomohou, opětovnému výskytu nezabrání.

Příčinou vaginálních mykóz bývá často stres, nedostatečná nebo naopak přílišná hygiena, únava, prochlazení, nachlazení, nošení neprodyšného prádla nebo přílišná konzumace sladkého. Následkem je pak nabouraná imunita, ať už celková nebo lokální.

Mykóza je záludná v tom, že i když se vám ji podaří přece jen vyřešit, stačí mnohdy zajít na bazén, do sauny, zapotit se na kolo nebo si dát nějakou sladkou „bombu“ a máte ji zpátky. Navíc je dobré když se léčí oba partneři, což vaší drahé polovičce na náladě určitě nepřidá.

Při mykóze se doporučuje lokálně používat přípravky, které vám předepíše nebo doporučí lékař, omezit konzumaci sladkého na minimum, udržovat správnou, ale nepřehnanou hygienu v intimních partiích, nenosit neprodyšné prádlo z umělých materiálů nebo tanga, a také celkově podpořit imunitu organismu.

Pokud chceme s mykózou zatočit, musíme se zaměřit na svou psychiku, řešit potíže lokálně, celkově dbát na své zdraví a zároveň celý proces podpořit systémovou enzymoterapií za pomoci léku Wobenzym. Tímto komplexním přístupem můžeme zabránit chronickým opakovaným mykózám. Kvasinky mohou přenášet i muži, často bezpříznakově, takže pozor na to. Pokud se chce pár spolehlivě zbavit kandidózy, měli by se léčit oba dva, jinak dochází k „ping- pongovému“ efektu.

Untitled cm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *