Hledáte práci? – 2. díl – Kam poslat životopis a jak napsat motivační dopis

V minulém díle jsme si názorně ukázali, jak životopis napsat, co do něj uvést a co by v něm naopak být nemělo. Dnes se podíváme na to, co s životopisem dělat dál. Máte tu hned několik variant.

Ať už se rozhodnete svůj životopis poslat, nebo donést kamkoli, měli byste k němu připojit i motivační dopis. Průvodním dopisem, jak se také motivačnímu dopisu říká, dáváte personalistovi informaci, proč právě Váš životopis má číst, jak prospěšní byste mohli být dané společnosti a v neposlední řadě i pár informací o Vás a Vašich schopnostech. Tedy cílem motivačního dopisu není nic jiného, než zaujmout personalistu natolik, aby si Váš životopis přečetl a pozval Vás na osobní pohovor.

A jak by měl takový motivační dopis vypadat?

V hlavičce dopisu byste měli uvést Vaše kontaktní údaje, aby personalista věděl, komu tento motivační dopis patří.

Slušností je pozdravit, takže Dobrý den, vážený pane/vážená paní + jméno, pokud víte, jak se daný personalista jmenuje,

rád/a bych se ucházela o pozici …………………, věřím, že pro danou pozici mám skvělé předpoklady, neboť ……………………. nemusíte zde opisovat celý životopis, jen “vypíchnout” to nejdůležitější, klidně můžete odkázat na pracovní zkušenost v životopisu.

O práci ve vaší společnosti …… mám velký zájem, neboť ………. a věřím, že já bych Vám mohla/a být přínosem. 

Budu se tedy těšit na osobní pohovor. 

Na shledanou. 

Podpis

Pokud zasíláte životopis personální agentuře, vynechte pasáž o společnosti – v takovýchto případech většinou nevíte, kam vás vítr či agentura zavane. Stačí zde napsat o jakou pozici byste měli zájem.

Motivační dopis piště rovnou do emailu, jehož přílohou je Váš životopis. Pokud se ho rozhodnete poslat jako přílohu, mohlo by se stát, že si ho personalista vůbec nepřečte.

Máte několik variant, kam poslat životopis

  1. Inzeráty – naleznete je téměř všude – na spoustě internetových serverů, v tisku či na různých letáčcích. Nevýhodou inzerátů je, že se na ně hlásí spousta lidí, tudíž je malá pravděpodobnost, že právě Vy byste byli vybráni.
  2. Přímo do firmy – další variantou je zaslat životopis přímo do firmy, v které byste rádi pracovali a doufat, že je zde nějaká volná pozice, či že se nějaká pozice uvolní.
  3. Personální agentury – tyto agentury se aktivně snaží najít Vám pracovní uplatnění dle Vašich představ. Tato varianta je pro uchazeče o zaměstnání nejvýhodnější co se týče času i efektivity hledání. Agentura rozesílá životopisy za Vás, obvykle se dostanou k novým inzerátům rychleji než běžní uchazeči o zaměstnání. Navíc služby spousty personálních agentur jsou pro uchazeče zdarma. Jednou z takovýchto agentur je např. Žirafa.cz . Vložit životopis můžete zde.

Jak vložit životopis na Žirafa.cz ?

Je to jednoduché. Kliknutím na tento odkaz se dostanete na kontaktní formulář. Vyplníte jméno a email. Do textu můžete vložit Váš motivační dopis. Pomocí ikonky “Vybrat soubor” vyberete Váš životopis – název tohoto souboru by mělo, pro snazší orientaci, být Vaše příjmení a jméno.

Untitled2 2

Přejme úspěšné hledání práce. 

Untitled 1.44

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *